Wersja do druku

Udostępnij

W środę 15 października 2014 roku w siedzibie Carte Blanche w Bergen (Norwegia) odbędzie się pokaz pracy norweskiego choreografa Olego Martina Melanda z dziesiątką polskich tancerzy (Magdalena Fejdasz, Paweł Łyskawa, Eryk Makohon, Karol Miękina, Dominik Olechowski, Katarzyna Sikora, Agata Syrek, Sandra Szatan, Monika Świeca, Marta Wołowiec).

 

Jest to kolejny etap projektu realizowanego w ramach festiwalu Materia Prima. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Teatr Groteska w Krakowie, partnerem Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury oraz Carte Blanche Norweski Narodowy Zespół Tańca Współczesnego.

 

Ole Martin Meland – słynny norweski tancerz i choreograf, od 2006 r. tancerz Carte Blanche Norweskiego Narodowego Zespołu Tańca Współczesnego z Bergen. Jako choreograf zadebiutował spektaklem Brother Teatru Carte Blanche w Norewskiej Operze Narodowej w styczniu 2013. W październiku 2014 odbędzie się premiera jego nowego spektaklu EMO1994 w Icelandic Dance Theatre.

 

Praktyka choreograficzna Ole Martina Melanda oscyluje wokół emocjonalności człowieka i fundamentalnych dla niego wartości życiowych: miłości, nienawiści, życia i śmierci. W trakcie krakowskich warsztatów artysta skupi się na eksplorowaniu fizycznych i emocjonalnych właściwości ciała i jego ruchu. W czasie swojej pracy będzie kładł nacisk tak na kolektywność współpracy, jak również na rozwój indywidualności tancerzy w obrębie grupy. Ole często pracuje na bazie powszechnie znanych działań, jednak każdorazowo poszerza sensy ich użycia, poszukując dla nich nowej nieoczywistej formy oraz znaczeń.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close