Wersja do druku

Udostępnij

DOCK11 w Berlinie zaprasza na trzykrotną, gościnną prezentację wieczoru złożonego z pracy Dance, pilgrim, dance [I see America dancing] Kasi Wolińskiej i Blue (ribbon dance) Przemka Kamińskiego – w dniach 13, 14 i 15 kwietnia 2018 o godz. 19.00.

 

 

Kasia Wolińska: Dance, pilgrim, dance [I see America dancing]

 

Lenin we własnej osobie nagrodził oklaskami Duncan po obejrzeniu jej występu w moskiewskim Teatrze Bolszoj w czwartą rocznicę rewolucji październikowej. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych, Sowieci wysłali jej telegram: „Rząd rosyjski w pełni Cię rozumie. Przyjedź do nas, ufundujemy Ci szkołę.”

 

Na początku XX wieku Isadora Duncan zrewolucjonizowała taniec, by następnie w Moskwie uczynić tańczące ciało narzędziem propagandy na rzecz idei rewolucyjnych. Choreografia The Revolutionary powstała około 1923 roku i przyczyniła się do zrujnowania opinii o Duncan za oceanem. Spektakl podejmuje próbę odkrycia nie w pełni dotąd opowiedzianych historii modern dance i choreografii oraz ich związków ze Związkiem Radzieckim i dziedzictwem marksizmu.

 

Koncept i choreografia: Kasia Wolińska  z wykorzystaniem fragmentów oryginalnej choreografii Isadory Duncan)

Wideo/ rzeźba wideo: Ashiq Khondker

Muzyka: Remix by Kasia Wolińska & Ashiq Khondker

Mentor artystyczny: Guy Cools

Światła: Łukasz Kędzierski

Produkcja: Art Stations Foundation

 

Spektakl powstał dzięki wsparciu Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk w ramach Solo Projekt Plus 2017

 

 Logo ASF (miniaturka)

 

 

Przemek Kamiński: Blue (ribbon dance)

 

Blue (ribbon dance) to monochromatyczna choreografia. Przemek Kamiński czerpie z istniejących już prac, które poddają refleksji kolor niebieski: filmu Blue, autorstwa Dereka Jarmana oraz książki Bluets Maggie Nelson. Kolor staje się tu prymarną jakością doświadczenia; pretekstem do kontemplacji i poetyckiej refleksji – do medytacji o miłości i smutku, do eksploracji straty. Niebieski ruch wycieka z wnętrza ciała, a niebieska wstążka staje się jego prolongacją.

 

 

choreografia i wykonanie: Przemek Kamiński

ribbon dance score: Frederic Gies

dźwięk: Fraencis

głos: Martin Hansen

podziękowania dla: Julii Plawgo, Aleksandra Prowalińskiego, Mateusza Szymanówki

 

***

 

Rezerwacje: ticket@dock11-berlin.de, 030-35120312

Bilety: 10 euro / 8 euro

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close