Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek 28 lipca o godz. 18.30 Tanzfabrik w Berlinie i warszawskie Centrum w Ruchu zapraszają do Uferstudios 5 (Berlin, Uferstraße 23) na pokaz work in progress spektaklu Karola Tymińskiego  – artysty sieci apap – This is a musical. Projekt stanowi kontynuację artystycznych poszukiwań choreografa w obrębie tematu cielesności. W pracach artysty ciało, które staje się zarówno głównym medium, jak i źródłem choreograficznego materiału poddawane jest dogłębnej, niemalże anatomicznej obserwacji. Tymiński prezentuje prawdę o nim, zapala światło, pozwala na szczegółowe przyjrzenie się jego konstrukcji. W This is a musical performer angażuje się w poszukiwania mechanizmów ruchów, których celem jest stworzenie dźwięków mających posłużyć stworzeniu muzycznej kompozycji. Artysta zgłębiając dźwiękotwórczy potencjał ciała, przemienia je w instrument, narzędzie, którego animacja podlega muzycznej sferze spektaklu.

 

This is a musical jest swego rodzaju lekcją muzyki, podczas której performer balansuje pomiędzy fizyczną musztrą i pragnieniami wobec cielesnej materii, gdzie samo obcowanie z nią nie jest wystarczająco satysfakcjonujące i popycha do skrajnych działań.

 

Choreografia i wykonanie: Karol Tymiński

Produkcja: Fundacja Ciało/Umysł

Wsparcie: Tanzfabrik Berlin, Centrum w Ruchu

 

Więcej o apap: http://www.tanzfabrik-berlin.de/en/apap_netzwerk

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close