International Conference for Intimacy Coordination to pierwsze w historii międzynarodowe sympozjum poświęcone problematyce intymności scenicznej. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 18 i 19 lutego 2023,  będzie towarzyszyło tegorocznej edycji festiwalu filmowego Berlinale, a jego organizatorem jest niemieckojęzyczne stowarzyszenie koordynacji intymności i choreografii scen walki (BIK). Dwudniowa konferencja będzie wypełniona publicznymi i niepublicznymi panelami dyskusyjnymi, wymianą wiedzy, informacji oraz sesjami networkingowymi. Dyskusja dotycząca pracy z intymnością w tańcu/sztukach performatywnych odbędzie się 18 lutego o godz. 17.00 i będzie streamingowana. Poprowadzą ją Kaya Kołodziejczyk + Aleksandra Lemba.

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy konferencji pragną zwiększyć świadomość tego ważnego aspektu sztuki i stworzyć nowe formy współpracy na polu sztuk dramatycznych.  Wezmą w nim udział doświadczeni artyści i artystki z całego świata, którzy podejmą dyskusję na temat strategii, problemów, wyzwań i różnic międzykulturowych oraz najlepszych praktyk scenicznych. Wśród prelegentów i prelegentek znajdą się osoby z Niemiec, Austrii, Włoch, Polski, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Australii, RPA, Kanady i Izraela.

Konferencja organizowana jest dzięki wsparciu niemieckich, austriackich i szwajcarskich stowarzyszeń branżowych i międzynarodowych stowarzyszeń zawodowych zajmujących się koordynacją intymności na scenie i w filmie. Konferencja odbędzie się podczas weekendu otwierającego festiwal filmowy Berlinale, i jako taka przyciągnęła już szczególną uwagę europejskiego sektora filmowego i teatralnego. Konferencja odbędzie się w Alte Schmiede, przy ul. Spittastraße 40 w Berlinie.

Inspirowane międzynarodową debatą me-too zainteresowanie środowiska artystycznego tematem koordynacji intymności oraz intymności na scenie jest coraz bardziej zauważalne. Sympozjum, które odbywa się w tym samym czasie, co Berlinale, będzie doskonałą okazją, aby dowiedzieć się więcej na temat dotychczas słabo poznanej, a jednocześnie niezwykle istotnej pracy, wykonywanej przez koordynatorów i koordynatorki intymności, jak Franzy Deutscher, Pierwsza Prezeska BIK. Przedstawiciele i przedstawicielki najważniejszych międzynarodowych stowarzyszeń zawodowych odpowiedzieli na nasze zaproszenie, dzięki czemu branża filmowa i teatralna otrzymają niezwykłą okazję do wypracowania europejskich wytycznych dotyczących symulowanej intymności na planie filmowym i na scenie.

Uczestnicy i uczestniczki konferencji wezmą udział w debatach poświęconych wypracowaniu standardów i możliwości koordynacji intymności w kontekście globalnym i europejskim. Wydarzenia publiczne w dniu 18 lutego zaprojektowano z myślą o osobach pracujących w sektorach kreatywnych oraz studentach i studentkach akademii filmowych i teatralnych. Warsztaty, wykłady i zajęcia praktyczne przybliżą uczestnikom i uczestniczkom konferencji wielokulturowe konteksty pracy z intymnością. Drugiego dnia konferencji (19 lutego) odbędzie się seria spotkań zamkniętych dla osób związanych ze stowarzyszeniami pracy z intymnością oraz artystów i artystek zawodowo pracujących z koordynacją intymności. Poruszane zagadnienia będą dotyczyły różnych obszarów odpowiedzialności, wyzwań kulturowych oraz międzynarodowych standardów pracy z intymnością na scenie i przed kamerą.

Praktyczne impulsy i wykłady dotyczące tańca współczesnego, musicalu, filmu i teatru, które wygłoszą eksperci i ekspertki z Australii, RPA, Kanady, Izraela, Anglii, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Włoch, Polski, Austrii i Niemiec sugerują, że obszar odpowiedzialności w tej wciąż nowej i nie do końca sformalizowanej profesji to coś więcej niż jedynie tworzenie powtarzalnych sekwencji symulowanej intymności.

Na wydarzenia streamingowane on-line również obowiązują bilety. Można je zakupić na stronie wydarzenia.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem:
 https://b-ik.art/international-conference-for-intimacycoordination

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close