Wersja do druku

Udostępnij

Jury HAU w ramach „100° Berlin Festival 2012” jedną ze swoich trzech nagród przyznało Annie Nowickiej za spektakl Fire is burning in your hair. Spektakl zostanie pokazany w HAU 3 w dniach 13-14 marca w cyklu BEST OF 100° Berlin. Premiera spektaklu Anny Nowickiej w wykonaniu Weroniki Pelczyńskiej odbyła się w połowie stycznia br. W ramach berlińskich Tanztage. Polscy widzowie będą go mieli okazję obejrzeć w kwietniu podczas tegorocznej edycji Mandala Performance Festival we Wrocławiu.

O spektaklu:

Współczesny człowiek w ciągłym ruchu: nieograniczony przestrzenią, czasem, przesuwa się swobodnie między rzeczywistością a światem wirtualnym. Ten stan rozdarcia między „tu i teraz” i „nie-tutaj” i nigdy nieustającej aktywności staja się tematem sztuki: fire is raging in your hair (Pożar szalejący w Twoich włosach).

Jak się odnaleźć w nieustannym potoku bodźców i informacji? Czy można znaleźć odpoczynek i zakorzenienie w niekończącym się ruchu?

Na podstawie krótkiego spaceru, który staje się jedynym stabilnym elementem przedstawienia (warunek sine qua non) stworzony jest ruch w spektaklu. Na podstawie dwóch podstawowych działań – ciała poruszającego się w czasoprzestrzeni i pracy ze skojarzeniami (wyobraźnią, snem i szamanizmem), autorki próbują zrozumieć, jak pomimo zaangażowania w ciągle zmieniającą się rzeczywistość zachować stabilność.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close