Wersja do druku

Udostępnij

14 stycznia br. w ramach przeglądu Tanztage w Berlinie odbyła się premiera solowego spektaklu według pomysłu i w choreografii Anny Nowickiej oraz w wykonaniu Weroniki Pelczyńskiej Fire is raging in your hair (Ogień buszuje w twoich włosach) powstał we współpracy dramaturgicznej z Christiane Berger. Polskim partnerem premiery jest Art Stations Foundation w Poznaniu.

O spektaklu

You must concentrate upon and consecrate yourself wholly to each day, as though a fire were raging in your hair
Taisen Deshimaru

Współczesny człowieka w ciągłym ruchu: nieograniczony przestrzenią, czasem, przesuwa się swobodnie między rzeczywistością a światem wirtualnym. Ten stan rozdarcia między „tu i teraz” i „nie-tutaj” i nigdy nieustającej aktywności staja się tematem sztuki: fire is raging in your hair (Pożar szalejący w Twoich włosach).

Jak się odnaleźć w nieustannym potoku bodźców i informacji?

Czy można znaleźć odpoczynek i zakorzenienie w niekończącym się ruchu?

Na podstawie krótkiego spaceru, który staje się jedynym stabilnym elementem przedstawienia (warunek sine qua non) stworzony jest ruch w spektaklu. Na podstawie dwóch podstawowych działań – ciała poruszającego się w czasoprzestrzeni i pracy ze skojarzeniami (wyobraźnią, snem i szamanizmem), autorki próbują zrozumieć, jak pomimo zaangażowania w ciągle zmieniającą się rzeczywistość zachować stabilność.

Pomysł i choreografia: Anna Nowicka
Kreacja i wykonanie: Weronika Pelczyńska
Muzyka: Klaus Janek
Światła: Sandra Blatterer
Pomoc Dramaturgiczna: Christiane Berger
PREMIERA: 14 stycznia 2012 Festiwal Tanztage Berlin 2012
Produkcja: Tanztage Berlin, przy wsparciu Art Stations Foundation, Poznań, Instytutu Polskiego w Berlinie i HZT, Berlin;

Trailer dostępny tutaj: http://tanzforumberlin.de/trailer418.php

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close