Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 8-9 stycznia 2015 roku o godz. 20.30 w ramach festiwalu młodej berlińskiej choreografii Tanztage Berlin 2015 w Sophiensaele odbędą się premierowe pokazy A Queer Kind of Evidence – projektu Ani Nowak i Martina Hansena.

 

Queer Kind of Evidence to spektakl, w którym czas traktowany jest jako substancja podatna na zamianę, plastyczna. W trakcie standardowych 50 minut trwania przedstawienia teatralnego przełamana zostaje „nieskończoność” czasu. Muzyka Sonic Youth z albumu Goo oraz historia powolnego zanikania Karen Carpenter współistnieją w czasie nieskończonej przyjemności, w której rozmywa się jakakolwiek obietnica tworzenia, nadziei i postępu. Zacieramy różnice między czasem przyszłym, przeszłym i teraźniejszym.

 

Natomiast w dniach 17-18 stycznia 2015 o godz. 20.30  w ramach festiwalu pokaz spektaklu Feeling Real Alexandra Baczynskiego-Jenkinsa. Po pierwszej prezentacji odbędzie się spotkanie z widzami.

 

Feeling real porusza się po parkietach queerowej kultury klubowej, próbując stworzyć alternatywną wizję namacalnej przyszłości. Z myślą o XXI wieku Alexander Baczynski-Jenkins i wykonawcy związani ze sceną klubową wschodniego Londynu tworzą nowy, hybrydowy rytuał z melanżu odniesień do kultury popularnej. 

 

Choreografia: Alexander Baczynski-Jenkins 

Współpraca choreograficzna i wykonanie: Imma Mess, Mikey Woodbridge, Ted Rogers 

Muzyka: Sam Hatchwell

 

Czas trwania: ok. 45 min

 

Więcej informacji o festiwalu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close