Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 27 i 28 czerwca (sobota-niedziela) o godz. 20.00 Anna Nowicka i Ivona Šijaković zapraszają do teatru Ballhaus Ost w Berlinie (Pappelallee 15) na premierę spektaklu HERS.

 

O spektaklu: Gnana niepokojem, wędruję ku źródłu mojego wykorzenienia. Oślepiona, choć w pełni świadoma, widzę swoje ograniczenia. Oto ja – ślad dawnej poplątanej całości. Partykuła, fragment, bełkotliwy wyimek uczepiony ostatniego strzępu nadziei. Mimo to formuję go, kształtuję, rzeźbię w nim, zaplatam, uderzam – bo on, właśnie on, jest fundamentem mojego nieposłuszeństwa. Mój ostatni strzęp nadziei, ostatnia deska ratunku, skrawek czasu w wieczności, na którą nie mam wpływu.

 

HERS to instalacja taneczna wyhodowana ze sztucznych i prawdziwych włosów oraz materiałów przypominających włosy, osadzona w przestrzeni teatralnej, tworząca krajobraz jak ze sny, ciało, które zmaga się z trudnymi mitami, historiami i baśniami. Trzy kobiety pochodzące z rożnych środowisk – choreografka  Anna Nowicka, reżyserka Ivona Šijaković i artystka wizualna Patrycja Pi Pa Piwosz – wyruszają we wspólną podróż nitkowatymi ścieżkami.

 

 

Produkcja: Nowicka / Šijaković we współpracy z M.I.C.A. i Ballhaus Ost. Sfinansowano ze środków Prezydenta Berlina (Senatskazlei – Kulturelle Angelegenheiten), przy wsparciu Instytutu Polskiego w Berlinie.

 

Spektakl autorstwa Anny Nowickiej i Ivony Šijaković w wykonaniu autorek

Scenografia: Patrycja Pi Pa Piwosz

 

Logo Instytut Polski w Berlinie (miniaturka)

 

Miejsce: Ballhaus Ost / Pappelallee 15, 10437 Berlin

Linkhttp://www.ballhausost.de/produktionen/hers/

 

Biletykarten@ballhausost.de

http://shop.reservix.de/off/login_check.php?id=c6ec16e8cf3cd5077514ebef590a1f763d4616b372ef8900411779bf6bedf213&vID=6725&eventGrpID=162551

 

Kontaktinfo@ballhausost.de / 030 44 049 250

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close