Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku Daria Nasiedkina i Maciej Duda zdobyli trzecie miejsca i otrzymali brązowe medale w kategorii Taniec klasyczny, taniec współczesny, soliści/solistki, duety: szkoły państwowe, tancerki i tancerze zawodowi” („Classical and Modern Dance, Solo, Duos State Schools, Professionals”) na Międzynarodowym Konkursie Tanzolymp 2023.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 16–20 lutego 2023 roku uczniowie klasy IX Daria Nasiedkina oraz Maciej Duda wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Tanzolymp Berlin 2023. Do występu przygotowali ich pedagodzy, tj. Irena Tarasiewicz oraz Andrzej Stasiewicz.
Uczennica i uczeń powrócili do kraju z sukcesami: zdobyli trzecie miejsca i otrzymali brązowe medale w swoich grupach wiekowych: Maciej Duda wystąpił w grupie „Taniec klasyczny solo/ Grupa wiekowa 3 (mężczyźni)” („Classical Dance Solo/ Age 3 (male) (CPS3)”, a Daria Nasiedkina zatańczyła w grupie „Taniec klasyczny solo/ Grupa wiekowa 4 (kobiety)” („Classical Dance Solo/ Age 4 (female) [CPS4])”.

O festiwalu:

Międzynarodowy Festiwal Tańca TANZOLYMP, organizowany co roku w Berlinie pod hasłem „Taniec jako język globalny”, umożliwia uczestnikom i uczestniczkom spotkania z młodymi artystami i artystkami z całego świata w ramach kursów mistrzowskich, seminariów i konkursów. Głównym celem festiwalu jest wspieranie i popularyzacja tańca. Oprócz międzynarodowej wymiany praktyk osadzonych w różnych estetykach i stylach tańca festiwal pozwala osobom uczestniczącym zapoznać się z szerokim spektrum rozmaitych gatunków i tradycji tanecznych.

Więcej informacji: link
Więcej informacji o festiwalu: link

Gratulujemy serdecznie.

Zdjęcie

Fotografia: Anna Ziółkowska / Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku

Zdjęcie

Na zdjęciu: Daria Nasedkyna. Fotografia: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku

Zdjęcie

Na zdjęciu: Maciej Duda. Fotografia: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close