Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15-16 stycznia o godz. 20.30 w ramach przeglądu Tanztage 2016 w berlińskim centrum performatywnym Sophiensaele (Sophienstraße 18) odbędzie się pokaz najnowszego spektaklu Karola Tymińskiego This is a musical. Solo artysty to pełna wewnętrznych sprzeczności, przesiąknięta estetyką queer, elektroniczna fantazja skonstruowana w mozole przez ciało performera. To ono tworzy akompaniament spektaklu – elektroniczna muzyka, którą słyszymy ma swoje źródło w brutalnej choreografii wykonywanej przez Tymińskiego. Słyszymy zatem wielowarstwowe archiwum pragnień ciała, kompozycję splecionych ze sobą czynności przeszłych i teraźniejszych, które rezonują w przestrzeni głębokim brzmieniem, wywołując stan coraz bliższy hipnozie. Performer oscyluje między czułością a brutalizmem, tworząc rytmiczny pejzaż zmieniający się w obszar potencjalnej, przypominającej trans, przestrzeni szaleństwa i przyjemności. Rozchwiane ciało na scenie przeżywa zachwyt, balansuje na granicy, metodycznie prowadząc widza w stronę ekstazy.

 

choreografia i performance: Karol Tymiński

muzyka: Gradual

light. Jan Cybis

wideo: Michal Andrysiak

performance wideo: Jeremy Wade

głos: Malgorzata Neumann

koprodukcja:  Open Latitudes, Instytut Sztuk Performatywnych, apap – Performing Europe 2011-16, przy wsparciu finansowym Programu Kultura Unii Europejskiej. Zrealizowano przy pomocy Tanzfabrik Berlin i Centrum w Ruchu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close