Wersja do druku

Udostępnij

10 i 11 marca podczas festiwalu Kalejdoskop w Białymstoku będzie można zobaczyć spektakle Barbary Bujakowskiej, Mikołaja Mikołajczyka, Iwony Olszowskiej i Grupy Artystycznej Koncentrat/Rafała Dziemidoka. Ponadto 9 marca odbędzie się wykład Witolda Mrozka, a 10 marca pokazy polskich filmów tańca.


3D-ANCEBarbary Bujakowskiej i Marcina Janusa to multimedialny projekt, który operując obrazem, dźwiękiem i ruchem odnosi się do zagadnienia percepcji. Jest próbą odpowiedzi na pytania związane z postrzeganiem, rozumieniem i odbiorem nie tylko spektaklu tanecznego ale także otaczającego nas świata. Zagadnienie poruszone w spektaklu jest znane od bardzo dawna ale pozostaje cały czas aktualne i wyjątkowo interesujące. Projekt sponsorowany przez MKiDN. Premiera odbyła się w 21 czerwca 2009 w krakowskiej Cricotece.3D-anceprezentowany był m.in. na Polskiej Platformie Tańca oraz Festiwalu Dance Union w Londynie.


Waiting Mikołaja Mokołajczyka jest osobistą wypowiedzią na temat:
Strata samotność opuszczenie wspominanie zazdrość brak wiary w siebie patrzenie w przeszłość smutek niewiara w możliwości zazdrość i znowu dzień oczekiwanie na wieczór ciemno noc patrzą czuję ulgę nikt mnie nie widzi zazdrość jestem sam patrzą nie ma nikogo zazdrość jest mi dobrze czuję ulgę nikt nie patrzy.


Orzech. Wiewiórka Grupy Artystycznej Koncentrat to spektakl, który w sposób bardzo świadomy sięga do klasycznych tradycji. Przetwarza je na różne sposoby, aby między innymi otworzyć debatę nad wzajemnymi relacjami baletu i nowego tańca w Polsce. Punktem wyjścia do procesu kreacji były poszukiwania zogniskowane wokół koncepcji choreograficznej jaką jest duet. Twórcy zdecydowali się w szczególności sięgnąć do grand pas de deux classique w postaci konkretnych choreografii, jak i ogólnych reguł konstrukcji, organizacji, relacji z muzyką, pracy z kulturową i rzeczywistą płcią wykonawców, zderzając je ze swoim doświadczeniem, techniką, gustem.

Lecture Performance Iwony Olszowskiej to pokaz wieńczący kilkudniowy Coaching Project prowadzony przez Iwonę Olszowską.


W ramach Kina Tańca 11 marca będzie można zobaczyć m.in. film Anny Zuzanny Błaszczyk InSide pokazywany w lutym nafestiwalu FRAMEWORKS dance film series w Nowym Jorku. Premiera filmu odbyła się podczas festiwalu „Rozdroże”.

Szczegółowe informacje w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie imprezy:

/http://festiwal-kalejdoskop.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close