Wersja do druku

Udostępnij

Jako pierwszy zostanie pokazny spektakl Izabeli Chlewińskiej Tralfamadoria – ostatnio z sukcesem prezentowany w Tokio i Jokohamie – który inspirowany jest słynną powieścią Kurta VonnegutaRzeźnia numer pięć. Podejmuje temat specyficznej podróży w czasie, stając się zarazem wyprawą w celu poszukiwania sensu w tym, co budzi nasz największy strach. Dlatego tematyka śmierci zostaje tu ukazana w sposób pozabwiony patosu i bliski estetyki teatru absurdu.

Następnie jedna z niewielu okazji do zobaczenia białostockiego spektaklu tańca – Poczekalni Grupy Przejściowej – w choreografii pomysłodawczyni festiwalu i animatorki życia tanecznego w mieście i regionie, Karoliny Garbacik. Jak mówi Anna Królica, kuratorka IX edycji festiwalu, lokuje się on „pomiędzy akcją performatywną a choreografią. Pomiedzy widzami krążą twórcy, nierozpoznani – bowiem w codziennych ubraniach, nagle włączają się do akcji […]. Sterylna przestrzeń, izolacja twórców i nerwowo wypowiadane liczny wprowadzają niepokój wśród zgromadzonych bi pytanie – czego metaforą jest poczekalnia? Kto tu rządzi? Na co czeka i czy można wyjść?”

Spektak Caffe Latte Teatru Dada to duet kwartet taneczno-muzyczny, z udziałem Leszka Bzdyla, Katarzyny Chmielewskeij i SzaZy (Patryk Zakrocki, Paweł Szamburski). Misternie tkana improwizacja, bazująca na dialogicznej relacji dwu dyscyplin, za kazdym razem przynosi zdarzenie wyjątkowe i niepowatrzalne, czerpiące także z błyskotliwej gry słów i skojarzeń.


Pokazy Chlewińskiej i Dady na scenie Białostockiego Teatru Lalek, a Grupy Przejściowej w w Studio działan Kreatywnych DanceOFFnia.


Szczegółowe informacje w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie imprezy:

/http://festiwal-kalejdoskop.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close