Wersja do druku

Udostępnij

Dziewiąta edycja festiwalu tańca współczesnego Kalejdoskop odbędzie się w Białymstoku w dniach 7-11 marca 2012. Gośćmi tego wydarzenia będą najciekawsi polscy artyści młodego pokolenia, kształtujące nowe nurty i sposoby myślenia o tańcu. Nie zabraknie też uznanych twórców, ze poważnym dorobkiem. Uczestnicy festiwalu mają do wyboru dziesięć spektakli, warsztaty dla tancerzy, wykłady iseanse filmowe. Imprezie patronuje TaniePOLSKA.pl.


Co roku „Kalejdoskop” inspiruje widzów starannie dobranymi spektaklami. W tegorocznej edycji hasłem przewodnim będzie „awangarda polskiego tańca”. Zobaczymy tych, którzy od lat kreują trendy na polskiej scenie tanecznej, ale przede wszystkich młodych, którzy teraz „szturmem” zdobywają sceny i festiwale tańca. W programie pojawią się spektakle bardzo osobiste oraz te inspirowane literaturą; zdyscyplinowane formalnie oraz podejmujące aktualne tematy.

„W tym roku zobaczymy młode pokolenie choreografów, które poszukuje własnej ścieżki artystycznej. Ich pracę często określa się mianem „nowego tańca”.” – mówi Anna Królica, kuratorka programu festiwalu. „Tyle ciekawych wydarzeń w zaledwie kilka dni to prawdziwa okazja dla uczestników do nadrobienia „zaległości” z nowości tanecznych. Na naszych oczach będzie dziać się historia polskiego tańca.”


Wśród zaproszonych twórców znajdą się m.in.: Teatr Dada von Bzdülöw, Grupa Artystyczna Koncentrat, Mikołaj Mikołajczyk, Karol Tymiński, Barbara Bujakowska, Dominika Knapik i Iga Gańczarczyk, Izabela Chlewińska. Na scenie zobaczymy także białostockich artystów w Poczekalni, przedstawieniu stworzonym przez Karolinę Garbacik i Tomasza Gilewicza oraz spektakl Mikrokosmos zrealizowany przez Białostocki Teatr Lalek.

Twórcy Kalejdoskopu zachęcając nową publiczność do oswajania awangardowych form sztuki tańca i zapraszają na wykład inaugurujący festiwal, a przed spektaklami proponują zapoznanie się z informacjami wprowadzającymi na stronie festiwalu, profilu na Facebooku oraz w folderze i ulotkach poświęconych każdemu spektaklowi.

Więcej informacji na temat programu festiwalu oraz możliwości zakupu biletów nastronie www.festiwal-kalejdoskop.pl .

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close