Wersja do druku

Udostępnij

Drugiego dnia festiwalu „Kalejdoskop” publiczność czeka spotkanie z dwójką młodych twórców polskiego tańca. Jako pierwsza – Dominika Knapik, która wystąpi ze spektaklem w reżyserii Igi Gańczarczyk. Nie-ja inspirowany jest dramatem Samuela Becketta w którym centralne miejsce zajmuje relacja kobiecego ciała i głosu. Na styku cielesności i języka kobiecość poddawana jest nieustannym negocjacjom.

Natomiast solo Karola Tymińskiego Doll Houseprzywołuje utopijną wizję amerykańskiego społeczeństwa lat 50., a w szczególności ikonę kobiety i przypisane jej role (uwaga! – spektakl dla widzów dorosłych)

.

Pomiędzy spektaklami Anna Królica, kuratorka tegorocznej edycji festiwalu, wygłosi wykład Pokolenie „solo”, czyli o wielkim zamieszaniu na polskiej scenie.


Wszystkie opisane dnia odbywać się będę w Białostockim Teatrze Lalek.


***


Podczas całego festiwalu organizatorzy zapraszają również na warsztaty, w ramach których zajęcia prowadzą Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Magdalena Jędra, Barbara Bujakowska i Aleksandra Ścibor.

Szczegółowe informacje w zakłdkach Kalendarium/Wydarzenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close