Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 31 maja o godz. 19.00 w ramach XXIX Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14) zostanie pokazany projekt Le Flux/Przepływ z udziałem artystów z  Polski, Francji, Luksemburga, Martyniki i Peru. Francuska prapremiera odbyła się w kwietniu 2014 w Teatrze Uniwersytetu Paris 8.

 

Choreografka, Julia Dondziło, tak mówi o przedstawieniu:

Podjęłam wyzwanie: część spektaklu – taneczna, choreograficzna i video art była kreowana w Paryżu, muzyka i kostiumy zaś w Białymstoku. Byłam ciekawa całego procesu tworzenia, szukaniu rozwiązań, wzajemnych inspiracji na każdym etapie kreacji. Było to nie lada zadanie skoordynować myśl i działania wszystkich artystów, dojść do wspólnego mianownika. Efekt przerósł moje oczekiwania.

 

Pomysł do spektaklu zaczerpnęłam z osobistych przeżyć i koncepcji greckiego filozofa Heraklita: „Panta rhei” –  wszystko płynie, nic nie stoi w miejscu. Jakie postawy przyjmuje człowiek, któremu przypisany jest rozwój, zmiana i przemijanie, pojęte jako jedyna stała ludzkiej egzystencji? Treść spektaklu odwołuje się więc do koncepcji zmiany i życiowej kreacji z wykorzystaniem symbolu wody, elementu przepływu i zmienności – centralnego elementu świata. Istotne jest także odwołanie do tradycji, korzeni, pochodzenia. Inspiracja do spektaklu polskim oberkiem stanowi symbol pewnej stałej w życiu i cykliczności.  

 

 

Kolejne taneczne wydarzenia w ramach Dni Sztuki Współczesnej odbędą się w dniach 1 czerwca (spotkanie z Tomaszem Bazanem podsumowujące projekt Days for Dancing), 4 i 5 czerwca (warsztaty oraz spektakl Maria Kong Dancers Company z Izraela).

 

***

TRAILER

 

idea, choreografia, reżyseria: Julia Dondziło
muzyka na żywo: Miss God
kostiumy: Elwira Horosz
wideo: Maëlle Bertrand
taniec: Stéphanie Gineau, Véronique Lemonnier, Colibri Cottier, Assan Beyeck-Rifoe, Julia Dondziło

 

 

 

Bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu spektaklu

Kup bilety na stronie: http://www.bilety.bok.bialystok.pl/

 

Więcej o festiwalu: http://2014.dsw.bialystok.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close