Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 5 czerwca o godz. 18.00 w Białymstoku (Hala Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, ul. Sosnowskiego 11; dawna Grunwaldzka) w ramach XXIX Dni Sztuki Współczesnej odbędzie się pokaz spektaklu Maria Kong Dancers z Izraela zatytułowany Fling. Maria Kong Dancers Company to izraelski zespół, założony w 2008 roku przez czwórkę tancerzy i choreografów związanych wcześniej z legendarną Batsheva Dance Company. Wśród nich są artyści z Izraela, Francji, Rosji i Brazylii, pasjonaci tańca, ruchu, pracy z muzyką, światłem i technologią. Grupa ceniona jest na całym świecie – zwolenników zyskuje nie tylko dzięki doskonałemu warsztatowi, ale też magii, której doświadczają i twórcy, i widzowie.

 

Fling to ich najsłynniejsza, pierwsza realizacja, a podczas DSW zobaczyć będzie można nową wersję tego uznanego spektaklu. Dynamika akcji skoncentrowana jest wokół trzech postaci w bliskiej relacji, opartej na emocjach, napięciu i organicznej więzi między nimi. Ich ruchy są chwilami zwierzęce, kiedy indziej leniwe lub mechaniczne. Stopniują emocje. Zabierają widza do swojego na wpół realnego świata z pogranicza igraszek zwierząt i science-fiction.

 

 Z recenzji:

 

W skomplikowanych układach solowych i grupowych każdy ruch to techniczna perfekcja całej czwórki, która w swoich kostiumach przypomina robaki, roboty, kosmitów, lecz nigdy ludzi.

 

Nienaganna technika i oryginalny język ruchu świadczą o bezkompromisowych poszukiwaniach, twórczych i pełnych zaangażowania.

 

Po spektaklu spotkanie z artystami. Prowadzenie: Julia Hoczyk 

 

Choreografia: Anderson Braz, Leo Lerus, Ya’ara Moses, Talia Landa
Tancerze: Anderson Braz, Artour Astman, Talia Landa, Caroline Boussard
Skrzypaczka: Cordelia Hagmann
Muzyka oryginalna: Tribal Tul
Muzyka: Luciano Berio, The Residents, Apex Twin, Amon Tobin
Wideo: Ori Ben-Shabat
Kostiumy: Miki Avni
Reżyseria świateł: Felice Ross
Opracowanie muzyczne: Tal Ben Ari, Ariel Tagar
Światła: Shachar Werechson
Dźwięk: Tal Ben Ari
Kierownik Techniczny: Yossi Tal-Taieb
Czas trwania: 55 min.

 

Bilety: 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu spektaklu
Kup bilety na stronie: http://www.bilety.bok.bialystok.pl/

 

 

Uwaga! Organizatorzy zapraszają także na krótkie warsztaty taneczne oparte na spektaklu Fling (prowadzenie: Talia Landa, Anderson Braz) 4 czerwca w sali Forum. Informacje: 

http://2014.dsw.bialystok.pl/program/wydarzenie/warsztaty-taneczne-maria-kong-dancers-company/

 

Więcej o festiwalu: http://2014.dsw.bialystok.pl

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close