Wersja do druku

Udostępnij

We wrześniu 2015 roku rozpoczyna się kolejna edycja tanecznego projektu edukacyjnego Więcej niż tańczące parabole, realizowanego przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca od 2011, a w najnowszej odsłonie – we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2015. Celem projektu jest rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży miasta Białegostoku zainteresowania tańcem, które ma pomóc w stawaniu się aktywnym i świadomym odbiorcą sztuki tańca. Jest to jedyny taki projekt w regionie.

 

Tegoroczne edycja obejmować będzie innowacyjną w formie i treści edukację dzieci i młodzieży, która odbywać się będzie poprzez realizację twórczych spotkań z tańcem, zakończonych prezentacjami. Partnerem projektu została szkoła, którą cechuje otwartość na ciekawe, rozwijające uczniów formy zajęć pozalekcyjnych – V Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku.

 

 

 

Od organizatorów:

 

Chcemy pokazać różne formy tańca

 

Na naszych spotkaniach młodzież dowie się jak ciekawą i różnorodną dziedziną sztuki jest taniec. Hip hop, taniec współczesny, taniec jazzowy, balet i tzw. taniec charakterystyczny, to formy tańca, na których skupimy się najbardziej.

 

Nie trzeba być tancerzem od urodzenia, nie trzeba nawet umieć tańczyć… wystarczy, że ma się ciekawość w sobie i chęć przyjrzenia się tańcu z różnych stron poprzez:

 

– doświadczenie – wzięcie udziału w zajęciach praktycznych;

– teorię – uczestniczenie w zajęciach teoretycznych i  wyjazd na spektakle taneczne do Warszawy;

działania na styku różnych form sztuki – poćwiczenie umiejętności fotograficznych, muzycznych czy plastycznych – także na to znajdziemy miejsce.

 

 

Zapraszamy do rozwijania swoich umiejętności i kreatywności. Może odkryjesz swoją nową pasję, a my Ci w tym trochę pomożemy.

 

 

Projekt składa się z trzech etapów:

 

I etap

Spotkamy się z Wami na lekcjach w szkole. Wprowadzimy was w temat, opowiemy o tańcu.

 

II etap

Osoby chętne wezmą udział w warsztatach z 5 różnych stylów tańca: hip hop, taniec współczesny, taniec jazzowy, balet i tzw. taniec charakterystyczny. Specjalnie dla Was zajęcia poprowadzą wybitni artyści i pedagodzy tańca.

Uwaga! Warsztaty odbywać się będą w V LO po lekcjach.

 

III etap

Zaprosimy 30 osób do realizacji mini spektaklu tanecznego z profesjonalnymi muzykami. Osoby te pojadą z nami również na spektakle taneczne do Warszawy. Na koniec zorganizujemy w V LO wernisaż wystawy zdjęć z projektu.

 

 

Do pobrania:

Harmonogram

Opisy zajęć i harmonogram

 

Więcej informacji na stronie:

https://www.facebook.com/tanczace.parabole?fref=ts

http://danceoffnia.pl/index.php?page=aktualnosci&sekcja=wiadomosc&id=573

 

 Logo IMIT (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close