Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 4-6 maja jako prolog  XXIX Dni Sztuki Współczesnej organizator wydarzenia, Białostocki Ośrodek Kultury, zaprasza na performans Tomasza Bazana Days for Dancing. Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy wchodzą do środka według kolejności przybycia do Galerii Arsenał (ul. Mickiewicza 2), w godz.16.30-21.30. Ze względu na otwartą formę performansu długość każdego spotkania zależy od uczestnika i artysty (max 30 minut każde).

 

O performansie:

 

Wszystko opiera się na spotkaniu. Tomasz Bazan tańczy dla odwiedzającej go osoby, realizując jej ideę, marzenie. W trakcie rozmowy ustalają wspólnie ramy i reguły wzajemnego pozostawania z sobą – scenariusz lokuje się w realnym, żywym procesie obecności. Ważny jest tutaj kontekst i tożsamość miejsca, które kształtuje tę medytację. Taniec – tancerz – gość – indywidualne spotkanie – reakcja – obecność – koniec. Co pozostaje w miejscu, w którym znika artysta? Według Stephena Hawkinga sztuka jest materią, która realnie wyzwala wielopoziomowe energie w rzeczywistości i w momencie w którym zanika, materia ta zapada się, tworząc grawitonową czarną dziurę – miejsce na zawsze puste i niemożliwe do wypełnienia.

 

 

Podsumowanie projektu w Białymstoku i spotkanie z Tomaszem Bazanem odbędzie się podczas Dni Sztuki Współczesnej 1 czerwca 2014 roku.

 

 

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury
Partner: Galeria Arsenał

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close