Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 26 września o godz. 19.00 Podlaskie Stowarzyszenie Tańca zaprasza na premierę spektaklu Uroda życia w choreografii Karoliny Garbacik. Uroda życia to międzynarodowy projekt, przygotowany specjalnie na festiwal „Inny Wymiar”, w ramach projektu Wschód Kultury. Autorzy i wykonawcy przedstawienia pochodzą z Polski, Hiszpanii i Białorusi.

O spektaklu:

Jesteś młody, masz marzenia i plany. Pewność, że da się zmienić świat. I da się osiągnąć, to, co nie udało się innym.

I wtedy zdarza się coś zaskakującego, co wywraca Twoją egzystencję do góry nogami. Rodzi żal, bunt i pytania, czemu musiało się tak zdarzyć i dlaczego zdarza się to właśnie mnie? Czym jest uroda życia? Wiecznym zdrowiem, aktywnością i pasmem ciągłych sukcesów? Czy może istnieniem pomimo zdarzeń, nie pozwalającym realizować marzeń i planów, które jeszcze przed chwilą mieliśmy?

Inspiracją dla spektaklu była kariera, ale przede wszystkim zmienność życiowych losów polskiej, pochodzącej z Podlasia, gwiazdy kina przedwojennego Nory Ney. Wielka sława, nagle przerwane pasmo sukcesów, niełatwa dojrzałość aktorki, wreszcie gorzki schyłek jej życia.

Koncepcja i choreografia – Karolina Garbacik

Muzyka – Natasza Topor i BezRóżuAniRusz

Scenografia i kostiumy – Anna Wojtecka

Multimedia i instalacje – Paweł Dudko

Kreacja i taniec Julia Dondziło, Alicja Gościewska, Olga Skvortsova, Adam Bartoszewicz, Santiago Bello, Kamil Wawrzuta

Premiera spektaklu odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury – Inny Wymiar.


Logo Podlaskie Stowarzyszenie Tańca (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close