Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek 16 grudnia o godz. 19.00 Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (ul. Elektryczna 12) zaprasza na inscenizację opery Johna BlowaWenus i Adonis. Przedstawienie łączy w sobie operę barokową oraz taniec współczesny. Akcja opery, której warstwa muzyczna wykonana zostanie na żywo przez solistów, chór i orkiestrę barokową zostanie ukazana przez tancerzy, stanowiących niejako ruchową emanację postaci i wydarzeń dramatu. Spektakl realizowany jest przez tancerzy Grupy Przejściowej i zaproszonych gości w choreografii Karoliny Garbacik oraz Zespół Muzyki Dawnej Diletto pod kierownictwem Anny Moniuszko. Spektakl powstaje we współpracy reżyserskiej z Agnieszką Korytkowską-Mazur, dyrektorem Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Choreografia i ruch sceniczny: Karolina Garbacik
Asystent choreografa: Irina Sidoruk
Reżyseria: Agnieszka Korytkowska-Mazur
Dyrygent: Anna Moniuszko

Chór i orkiestra: Zespół Muzyki Dawnej DILETTO

Soliści:
Dagmara Barna – Venus
Maciej Falkiewicz – Adonis
Jakub Józef Orliński – Kupidyn

Kreacja i taniec: Katarzyna Jankowska, Klaudia Nierodzik, Olga Skvortsova, Adam Bartoszewicz, Santi Bello, Tomasz Graczyk

Organizator: Fundacja Pro Anima

Współorganizator:
Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close