Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 7 listopada  o godz. 19.00 w ramach projektu Scena dla tańca Teatr Tańca Zawirowania pokaże w Białymstoku  (Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii im. Aleksandra Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14) Out in the line up w choreografii Nadara Rosano.

 

 

Zespół o spektaklu:

Zanim ukształtuje się forma, gdzieś w przestrzeni pojawia się potencjał. Możliwości, które leżą w zasięgu są niejasne i nieznane. Wiemy jednak, że w pewnym momencie ujawnią się (w różnym stopniu). Co takiego jest w pierwotnym, jeszcze nieznanym, ale świeżym, pełnym potencjału i możliwości odczuwaniu nowo narodzonego dziecka? Jeśli w pełni nauczymy się akceptować ograniczenia, czy możemy pozwolić na to, aby coś z nich powstało?

 

pomysł i choreografia: Nadar Rosano

aranżacja świateł: Witold Kaczkowski

wykonanie: Magda Radłowska, Bartek Figurski, Szymon Osiński

produkcja: Teatr Tańca Zawirowania

czas trwania: 40 min.

premiera: 25.06.2014, X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania – odsłona letnia, Stara Prochownia, Warszawa

 

Nadar Rosano (Izrael)

Jego prace prezentowane były w wielu krajach, m.in. w Hiszpanii, na Litwie, Cyprze, w Korei, Portugalii, Niemczech, Polsce, Holandii, Bułgarii, Serbii, Rumunii, Szwajcarii. Obecnie mieszka i tworzy w Tel Awiwie. Laureat wielu nagród dla tancerzy i choreografów, a wśród nich: drugiej nagrody podczas XXI Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Hanowerze oraz podczas Międzynarodowego Konkursu Tańca w Düsseldorfie. Otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie, był także finalistą konkursu „No Ballet”. Jako pedagog wykłada obecnie Contemporary and Release Techniques m.in. w Izraelu, Polsce i Stanach Zjednoczonych.

 

***

 

Głównym celem projektu Scena dla tańca jest pokazanie białostockiej publiczności szeroko pojętej różnorodności tańca. To, jaki taniec jest, jaki może być, w jaki sposób jest rozumiany przez różnych twórców oraz to, jak wpływa na doznania widza. Zobaczyć będzie można nie tylko spektakle teatru tańca w tradycyjnym jego rozumieniu, ale także odważnie podejmowane przez twórców eksperymenty sceniczne. Każdy z zaproszonych gości prezentuje odmienny styl twórczy, inny sposób rozumienia świata oraz interpretacji podejmowanych tematów. Dodatkowym bodźcem do poznania odmienności twórczej artystów będą spotkania artystów z udziałem widowni, odbywające się tuż po zakończeniu spektakli. Dzięki temu widz będzie miał okazję zapoznać się z metodami pracy zaproszonych gości, ich inspiracjami oraz tym, w jaki sposób postrzegają ruch i jak on się odnosi do ogólnej koncepcji spektaklu.

 

Projekt Scena dla tańca został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

 

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

 

     Logo Scena dla tańca (miniaturka) Logo IMIT (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close