Wersja do druku

Udostępnij

Na wrzesień 2012 Podlaskie Stowarzyszenie Tańca planuje kontynuację autorskiego programu edukacyjnego „Więcej niż tańczące parabole – młodzież w teatrze tańca”, którego pierwsza edycja odbyła się w roku 2011. Jest to program skierowany do młodzieży szkolnej gimnazjalnej i licealnej. Ma on na celu wykształcenie aktywnego i świadomego odbiorcy sztuki; chce również dać młodzieży szansę na poznanie alternatywnej możliwości rozwoju artystycznego. Program zakłada pozaformalną/pozaszkolną (choć częściowo realizowaną w szkołach) edukację kulturalną w zakresie rożnych form tańca współczesnego i teatru tańca. Projekt jest działaniem cyklicznym i w dalszej perspektywie ma być profesjonalnym trwałym programem edukacyjnym w dziedzinie sztuki tańca i teatru tańca.

Projekt realizowany będzie w trzech etapach:

Etap I

Projekt rozpocznie się od spotkań z młodzieżą w wybranych liceach w Białymstoku.

Będą one miały charakter edukacyjno-zapoznawczy, podczas których młodzież będzie miała okazję dowiedzieć się, czym jest taniec współczesny, poznać w zarysie historię oraz obecne trendy. Na koniec pierwszego etapu zostaną zaprezentowane młodzieży dwa spektakle Plac zabaw (reż. Tomasz Gilewicz) oraz Poczekalnia (chor. Karolina Garbacik).

Etap II

Po cyklu pierwszych spotkań edukacyjnych, młodzież będzie mogła wziąć udział w:

A. Warsztatach pisania o tańcu,

B. Warsztatach fotografii ruchu,

C. Warsztatach tanecznych, których efektem będzie powstanie spektaklu.

Spotkania te będą odbywały się w siedzibie partnera projektu: DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych.

Etap III

Trzecim etapem jest prezentacja projektu tanecznego stworzonego wspólnie z młodzieżą, wystawy wybranych fotografii oraz publikacja w internecie tekstów napisanych przez warsztatowiczów. Młodzież, która nie zdecyduje się brać czynnego udziału w powstawaniu projektu, zostanie zaproszona do wzięcia udziału w prezentacjach efektów pracy warsztatowej swoich kolegów. Wszystkie prezentacje będą otwarte dla szerszej publiczności (wstęp biletowany). Młodzież licealna, do której skierowany jest projekt będzie miała wstęp wolny na spektakle i panele edukacyjne.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close