Wersja do druku

Udostępnij

Publikujemy w plikach do pobrania Bibliografia zagadnień tańca 1967-2017. Wybrane obszary, przygotowaną przez dr Aleksandrę Kleinrok, mgr Zuzannę Kupidurę i mgr Hannę Raszewską-Kursę i zrealizowaną w ramach VII edycji programu Muzyczne białe plamy Instytutu Muzyki i Tańca w okresie 2 listopada 2017 roku – 31 października 2018 roku. Zamieszczamy również wstęp do Bibliografii, w którym autorki piszą, że „katalog obejmuje swoim zakresem polskojęzyczne publikacje, które ukazały się w polskich wydawnictwach oraz prace niepublikowane na temat tańca obronione na polskich uczelniach w latach 1967-2017. Z racji niezależnych od zespołu przeszkód uniemożliwiających dotarcie do pełni materiału z obszaru 50 lat (m.in. kwestie standardów archiwizacyjnych w różnego rodzaju instytucjach), dokonano selekcji materiału źródłowego, z którego korzystano, dochowując równocześnie należytej staranności badawczej.

W katalogu uwzględniono publikacje na temat wszelkich form tańca: od scenicznych/artystycznych, przez społeczne, po te o funkcjach magicznych, dydaktycznych, terapeutycznych i in. W ujęciu terytorialnym katalog jest bibliografią krajową, pod kątem chronologicznym – retrospektywną, w aspekcie pojęcia zakresu – specjalistyczną o przeznaczeniu zarówno naukowym, jak i pozanaukowym”.

Do pobrania:

Bibliografia zagadnień tańca 1967-2017. Wybrane obszary

Wstęp

***

Zachęcamy również do zapoznania się z opublikowanymi przez ans wcześniej dwiema częściami tekstu o pracy zespołu:

Brnąc przez archiwa. Bibliografia zagadnień tańca 1967-2017. Część I

Brnąc przez archiwa. Bibliografia zagadnień tańca 1967-2017. Część II

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close