Wersja do druku

Udostępnij

Projekt tyDzień Tańca  –  po raz pierwszy zrealizowany w Bielsku-Białej w roku 2008 – jest inicjatywą Studia Tańca Entrée oraz wielu artystów skupionych wokół idei tańca. Działania Aleksandry Skowrońskiej – tancerki i założycielki Studia Tańca Entree zaowocowały szeregiem twórczych działań. Program Tygodnia Tańca współtworzą zgromadzeni wokół idei artyści: fotograficy, graficy, plastycy, muzycy. tydzień Tańca jednoczy bielskie środowisko artystyczne i twórców różnych dyscyplin wokół wspólnej idei, jaką jest taniec, a bielszczanom przybliża sztukę tańca. Bielski tydzień Tańca odbywa się co roku w ostatnim tygodniu kwietnia. 29 kwietnia na całym świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Tańca w rocznicę urodzin słynnego choreografa i reformatora baletu Jeana-Georges’a Noverre’a. ​Współorganizatorem projektu tyDzień Tańca jest Galeria Bielska BWA.

 

Główną ideą projektu tyDzień Tańca jest prezentacja tańca klasycznego przez pryzmat innych form sztuki. W programie tegorocznej edycji Tygodnia Tańca w dniach 24-29 kwietnia 2014 roku znalazły się: wystawa fotografii, konferencja medyczna, widowisko artystyczne uczennic Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu Barwy tańca, wykład Aleksandry Skowrońskiej, happening Jeziorko Łabędzie – balet w przestrzeni miasta oraz koncert.

 

Harmonogram

 

Informacje o poszczególnych wydarzeniach:

Wystawa fotografii Piotra Sadurskiego i Macieja Biernackiego

Konferencja medyczna

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu Barwy tańca − widowisko artystyczne

Happening Jeziorko łabędzie

 

Więcej: http://www.tydzientanca.pl/

 

 

Logo Entree (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close