Wersja do druku

Udostępnij

W styczniu 2014 roku ruszył cykl transmisji i retransmisji spektakli baletowych z Teatru Bolszoj w Moskwie. Od kilku lat program tanecznych transmisji realizowany jest na Śląsku (Katowice, Gliwice) i Krakowie. W tym roku zasięg geograficzny projektu poszerzył się o kina we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Słupsku. Pierwszy pokaz w Warszawie odbędzie się 2 lutego o godz. 15.45 w Kinie Praha. (ul. Jagiellońska 26). Będzie to balet Stracone złudzeniaz muzykąLeonida Diesiatnikowa i w choreografii Aleksieja Ratmańskiego (na co dzień dyrektora American Ballet Theatre), którego libretto na podstawie powieści Balzaka pomógł opracować francuski aktor, scenarzysta i reżyser, członek słynnej Comédie-Française – Guillaume Gallienne. Do opracowania oprawy scenicznej baletuStracone złudzeniazaproszono francuskiego scenografaJérôme Kaplana.

Przed każdą transmisją w Warszawie słowo wstępu wygłosi Katarzyna Gardzina-Kubała, krytyk muzyczny i baletowy.

Akcja powstałego w 2011 roku baletu toczy się w dziewiętnastowiecznym Paryżu. Pochodzący z prowincji początkujący kompozytor postanawia podbić swoim talentem stolicę Francji. Osiągnięty w krótkim czasie sukces powoduje, że zaślepiony nim młody artysta na własne życzenie traci przyjaciół i ukochaną.

Na pokaz 2 lutego w Kinie Praha mamy 4 podwójne zaproszenia dla naszych czytelników. Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie wiadomości na adres: julia.hoczyk@taniecpolska.pl

Równolegle transmisja z Teatru Bolszoj odbywać się będzie we Wrocławiu (Kino Nowe Horyzonty), Łodzi (Kino Wytwórnia) i Słupsku (Kino Rejs). Początek o godz. 16.00.

muzyka: Leonid Desiatnikow| choreografia: Aleksiej Ratmański

Przedstawienie trwa około 3 godzin.

Trailer

Szczegłówy program Warszawa

Szczegółowy program Wrocław

Szczegółowy program Łódź

Info Warszawa:

Cena biletu na jeden spektakl – 50 zł

Karnet (5 spektakli x 45zł) – 225 zł

Na przedstawienia baletowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

Info Wrocław:

Ceny biletów:

50 zł – bilet na jeden spektakl

240 zł – abonament (6 spektakli x 40 zł)

Info Łódź:

Ceny biletów:

50zł normalny

45 ZŁ(z kartą Wytwórni)

40 ZŁ(Przy zakupie karnetów na wszystkie 6 pokazów 240zł)*

*zakup karnetu wyłącznie w kasie kina

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close