Wersja do druku

Udostępnij

Każdego roku konkurs Dance World Cup dla tancerzy nieprofesjonalnych organizowany jest w innym kraju, rok temu w Austrii, dwa lata temu we Francji. Kwalifikacja tancerzy do DWC odbywa się poprzez eliminacje krajowe, w Polsce organizatorem jest Nowohuckie Centrum Kultury. Tegoroczny konkurs DWC odbył się w Brighton w dniach 1-6 lipca. Teatr Tańca FLEX z warszawskiego Domu Kultury DOROŻKARNIA, prowadzony przez Beatę Urbańską już po raz trzeci wziął udział w konkursie. Dziewięcioro tancerzy zespołu zaprezentowało własne choreografie, nad którymi w minionym sezonie pracowali pod okiem Beaty Urbańskiej. Jak podają organizatorzy, w tym roku w konkursie startowało 211 szkół, z 38 państw z całego świata, w 91 kategoriach. Tancerze prezentowali się przed kilkutysięczną publicznością, co dało okazję do zapoznania się z różnorodnością tańca i technik tanecznych z innych krajów, np. Portugalii, Niemiec, Japonii czy Malezji. Podczas DWC 2013 zaprezentowało się 10 zespołów z Polski, ale jedynie Teatrowi Tańca FLEX udało się zdobyć nagrody.

Wyniki i nagrody TT FLEX na DANCE WORLD CUP 2013 w Brighton:


Kategoria Open Quartet Modern (Any Style)

1 miejsce za prezentację Still – chor. Dorota Dmochowska (91.50 pkt)

tańczyli: Magdalena Cicha, Dorota Dmochowska, Paweł Puchalski, Filip Wągrodzki;

Kategoria Open Solo Modern (Any Style boys)

2 miejsce za prezentację Imagination – chor. Filip Wągrodzki (89,67 pkt)

tańczył: Filip Wągrodzki;

Kategoria Open Duet/Trio Modern (Any Style)

3 miejsce za prezentację Crystal chor. Magdalena Cicha I Paweł Puchalski (91.17 pkt)

tańczyli: Magdalena Cicha i Paweł Puchalski;

Kategoria Open Duet/Trio Modern (Any Style)

4 miejsce za prezentację Follow Me – chor. Beata Urbańska, Filip Wągrodzki (89,50 pkt)

tańczyli: Weronika Cudzik, Filip Wągrodzki;

Kategoria Open Group Modern and Contemporary Dance

3 miejsce za prezentację Measure of the fury chor. Dorota Dmochowska (91.50 pkt).

ponadto kwartet: Magdalena Cicha, Dorota Dmochowska, Paweł Puchalski i Filip Wągrodzki za prezentację Still zostali wyróżnieni statuetką dla najlepszego kwartetu we wszystkich kategoriach wiekowych i tanecznych (Best Quad All Ages and Categories 2013), otrzymali też statuetkę i tytuł najlepszej grupy DWC 2013 (Best Group Dance Award 2013, ALL Ages and Categories).

Skład Teatru Tańca FLEX: Weronika Cendijn, Magdalena Cicha, Weronika Cudzik, Dorota Dmochowska, Patrycja Wasiak, Aleksandra Ostrowska, Paweł Puchalski, Filip Wągrodzki, Michalina Chłodzińska.

Teatr Tańca FLEX prowadzi: Beata Urbańska – choreograf, tancerka, pedagog.

Teatr Tańca FLEX został również zaproszony do zaprezentowania się w Royal Albert Hall w Londynie podczas Dance Proms, który odbędzie się w listopadzie tego roku. Tancerze zaprezentują nagrodzony kwartet Still. DanceProms jest projektem partnerstwa trzech wiodących na świecie organizacji tanecznych: DTA, ISTD, RAD i Royal Albert Hall. W tym roku na Dance Proms wystąpi 450 młodych tancerzy m. in. z Belgii, Malty, Włoch, Norwegii, Szwecji, Grecji, Wielkiej Brytanii. Kwalifikacja zespołów do Dance Proms odbywa się na podstawie przesłanych materiałów video, które ocenia jury: dyrektorzy artystyczni i egzaminatorzy ze świata tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close