Wersja do druku

Udostępnij

Brzemię w reżyserii Iwony Pasińskiej otrzymało nagrodę dla najlepszego filmu muzyczno-performatywnego na Fine Arts Film Festival w Venice, Los Angeles. Serdecznie gratulujemy sukcesu całemu zespołowi!

 

Kalifornijski Fine Arts Film Festival (FAFF) prezentuje filmy poświęcone sztuce oraz artystom uprawiającym różne rodzaje sztuki. Organizowany jest w pierwszej połowie czerwca przez Venice Institute of Contemporary Art. W tym roku w selekcji oficjalnej znalazły się 92 filmy z 27 krajów z całego świata, od Australii, Kanady i Brazylii, przez Japonię, Ghanę i Hong Kong po Arabię Saudyjską, Tajwan, Turcję, Holandię i Islandię. 

 

Film tańca Brzemię inspirowany jest malarstwem Zofii Stryjeńskiej, jednej z najbardziej cenionych artystek międzywojnia. Pierwszy i ostatni kadr filmu wypełnia obraz Stryjeńskiej pt. Pory roku. Listopad-grudzień (Korowód I – z jeleniem), który był częścią panneau dekoracyjnego przedstawiającego miesiące, zaprezentowanego podczas Międzynarodowej Wystawy Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu w 1925 roku. Reżyserka filmu Iwona Pasińska potraktowała malarskie ujęcie mieniący się wszystkimi barwami korowód postaci jako impuls do skomponowania choreografii i budowania kolejnych scen, składających się na metaforę życia w zbiorowości.

 

Obejrzyj film:

 

 

Brzemię było już wcześniej prezentowane w Los Angeles podczas LA Dance Film Festival. Znalazło się w jego selekcji oficjalnej i otrzymało nagrodę StandardVision operatora multimedialnych platform w Los Angeles pozwalającą na 3 – miesięczną ekspozycję na wielkoformatowym ekranie w centrum Los Angeles .

 

Więcej informacji o festiwalu

 

Więcej o filmie Brzemię

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close