Wersja do druku

Udostępnij

Eryk Makohon i Paweł Łyskawa rozpoczęli pracę w Central Europe Dance Theatre (Közép-Európa Táncszíncház, Węgry) nad spektaklem POLY, który jest realizowany w ramach programu COL-LAB. CEDT od trzech lat współpracuje z Krakowskim Teatrem Tańca. Projekt COL-LAB jest kontynuacją programu V4 YOUNG DANCE TALENTS, realizowanego w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszechradzkiego i skierowanego do młodych tancerzy, kończących profesjonalną edukację taneczną i rozpoczynających karierę zawodową. COL-LAB kontynuuje myśl edukacyjną. W ramach projektu powstaną dwa spektakle, w których wezmą udział tancerze Central Europe Dance Theatre oraz studenci Węgierskiej Akademii Tańca. Premiera obu spektakli odbędzie się w prestiżowym Várkert Bazár w Budapeszcie 25 marca 2018 roku. Partnerem projektu jest National Dance Theatre w Budapeszcie (Budapest Táncszínház).

 

Spektakl POLY inspirowany jest zmianami, jakie zachodzą w sposobie budowania oraz funkcjonowania relacji i związków. Odnosi się do fenomenu zbiorowości, sieci relacji i zależności wynikających z bycia częścią większej struktury. Rozpoczynając od szerszego kontekstu, twórcy dochodzą do skali mikro, w której poddają pod rozwagę formy współczesnych relacji miłosnych.

 

Według Deborah Anapol należy pozwolić, by to miłość nadawała kształt relacji, zamiast wciskać ją w kształt, jaki nasz umysł uznał za właściwy. Teraz, w początkach XXI wieku, coraz częściej wydaje się, że monogamia na całe życie jest raczej mitem niż faktem. Rodzina nuklearna, podstawowa jednostka wielu społeczeństw, należy zaś do „zagrożonych gatunków”. Bardziej niż kiedykolwiek konieczne jest żebyśmy porzucili wyuczone przekonania na temat miłości, seksu, intymności i zaangażowania na rzecz gotowości, by odkrywać i przyjmować wszelkie rozwiązania, które będą się sprawdzały…

(za: Deborah Anapol, Poliamoria)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close