Wersja do druku

Udostępnij

Specjalny polski wieczór odbędzie się w ramach L1DanceFest w Budapeszcie. 22 września na scenie MU Színház zobaczyć będzie można dwa spektakle solowe: Zona Segura Małgorzaty Haduch i Polska Agaty Maszkiewicz oraz duet Delia Anny Steller i Jacka Krawczyka (Good Girl Killer).

Delia czerpie inspirację z dorobku pionierów amerykańskiego postmodern dance z połowy XX wieku, z Merce’a Cunnighama i Johna Cage’a. Minimalistyczna i abstrakcyjna, precyzyjna choreografia w sterylnej przestrzeni pozwala skupić się na podstawowych kategoriach związanych z tańcem – przestrzeni, ruchu, czasie. Z kolei solo Haduch to przedstawienie o ciele i intymności, związanych z nią lękach i granicach. Maszkiewicz natomiast grę z widzem opiera na subtelnym i ironicznym poczuciu humoru oraz próbie wywołania zwrotnych, fizycznych reakcji.

L1 to węgierskie stowarzyszenie niezależnych tancerzy i choreografów, kierowane obecnie przez znaną polskiej publiczności tanecznej Mártę Ladjánszki. Stowarzyszenie regularnie organizuje w Budapeszcie swój festiwal. Prezentacje polskich artystów wsparł Instytut Polski w Budapeszcie oraz Instytut Adama Mickiewicza. Spektakle Zona Segura i Polska są wyprodukowane przezArts Station Foundation w poznańskim Starym Browarze.

Zobacz: l1dancefestival.blogspot.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close