Wersja do druku

Udostępnij

Improwizacja taneczna i inne formy sztuki, ich związek ze świadomością i percepcją wykonawcy oraz publiczności, to motywy przewodnie programu rezydencyjnego (artist-in-residence programme) w Budapeszcie, który potrwa dwa miesiące (27 lutego – 27 kwietnia 2012). Program organizują Michaela Hargitay (kuratorka, Austria) i Zsóka Nej z węgierskiej Workshop Foundation (koordynacja). Za opiekę artystyczną odpowiada choreografka Eszter Gál (Węgry). Organizatorzy czekają na zgłoszenia na rezydencję w ramach projektu Research into Unknown, który ma na celu zachęcanie i stymulowanie artystów do badań nad improwizacją, rozumianą jako artystyczne narzędzie oraz środek kreacji w tańcu współczesnym.

W projektach, składających się na powyższy program, w każdym semestrze uczestniczy jeden węgierski artysta i jeden twórca z zagranicy , którzy wybierają partnerów, artystów z innych dziedzin i form sztuki. Wraz z nimi podejmują ryzyko spotkania z nieznanym – eksperymentalnego tworzenia , z wykorzystaniem improwizacji.

Program składa się z trzech kolejnych etapów, w każdym z nich okres ostatecznej produkcji jest poprzedzony prezentacją. Pierwszy pokaz przynosi możliwość prezentacji bardzo roboczej wersji pracy i koncepcji artystycznej w studio, włączając publiczność jako aktywnego uczestnika przedstawienia. Drugi etap obejmuje pokaz work in progress w studio (teatrze) z niewielkim wyposażeniem w światła i minimalną pomocą techniczną. W finale przedstawienia każdy widz ma szansę podzielić się swoimi wrażeniami. Ostatni wieczór programu, a zarazem jego trzeci etap, to spektakl teatralny, w czasie którego uczestnicy w parach prezentują rezultaty wspólnych poszukiwań.

Organizatorzy oferują:

– przestrzeń prób

– wsparcie finansowe

– zakwaterowanie

– koszty podróży (jedna podróż do Budapesztu i z powrotem)

Kto może aplikować?


Artysta/twórca, który

– ma doświadczenie w dziedzinie improwizacji i jest ciekawy i chętny do dalszym poszukiwań na tym polu

– chce współpracować z węgierskimi artystami innych dziedzin sztuki

– uczestniczył lub obecnie uczestniczy w jakimkolwiek projekcie programu DÉPARTS (więcej o programie Steven de Belder: steven.debelder@parts.be) lub jest studentem/-studentką P.A.R.T.S.

Jak aplikować?

Materiały należy wysyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej: workshop@c3.hu

albo pocztą tradycyjną : Workshop Foundation, 1094 Budapest, Liliom utca 41.

Wymagane materiały:


– formularz aplikacyjny (wzór formularza wysyłany jest przez organizatorów mailem)

– szczegółowe CV

– opis projektu/koncepcji (włącznie z dziedziną sztuki, z która powinien być związany preferowany partner twórczy)

– zdjęcie portretowe

– inne zdjęcia

– nagranie jednej ze swoich prac na video (DVD, CD-ROM, VHS – wystarczające jest również podanie linku do strony internetowej, na której można ja obejrzeć)

Deadline nadsyłania aplikacji: 9 stycznia 2012

Decyzja: 16 stycznia 2012

Czas trwania programu: 27 lutego-27 kwietnia 2012 (krótsze uczestnictwo nie jest możliwe!)

Szcegółowe informacje : Workshop Foundation, +361/456 2045, +361/456 2052, workshop@c3.hu, www.wsf.hu

Partnerzy: Departs (miniaturka) UE (miniaturka)ze wsparciem: Culture Programme of the European Union, National Cultural Fund, Ministry of National Resources, MU Theater , Trafo House of Contemporary Arts, Cam-El-Com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close