Wersja do druku

Udostępnij

W okresie od października do połowy listopada 2015, Anna Nowicka wraz Aleksandrą Osowicz i Weroniką Pelczyńską przebywają w Budapeszcie w ramach rezydencji VARP Performing Arts organizowanej przez stowarzyszenie L1 Association przy wsparciu Instytutu Polskiego w Budapeszcie. W trakcie rezydencji artystki pracują nad projektem poświęconym procesowi śnienia, w którym materiał senny i zmieniająca się perspektywa służą jako narzędzia generowania ruchu, choreografii i kompozycji.

Pobyt tercetu artystek w Budapeszcie stanowi część projektu STANY WYŚNIONE, na który składają się również warsztaty oraz praca nad spektaklem opartym na snach tancerek.  Premiera spektaklu odbędzie się w styczniu 2016 w Starym Browarze / Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu.

 

Proces twórczy można śledzić w ramach trzech otwartych prezentacji organizowanych przez L1 Association (Węgry) we współpracy z Workshop Foundation (Węgry).

I prezentacja: 31 października, godz. 18.00, Trafó Stúdió
II prezentacja: 14 listopada, godz. 18.00, Trafó Stúdió
III prezentacja (finał rezydencji): 28 listopada, godz. 18.00, Trafó Stúdió

Adres: Budapeszt, Trafó House of Contemporary Art, Liliom u. 41.

Wstęp wolny po uprzedniej rezerwacji pod adresem: L1dancelab@gmail.com.

Krytyka/informacja zwrotna po pokazach mile widziana.

 

Anna Nowicka – choreografka i performerka, absolwentka wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, eksperymentalnej szkoły tańca SEAD w Salzburgu oraz Ernst-Busch/HZT w Berlinie. Obecnie opracowuje narzędzia choreograficzne oparte na autorskich poszukiwaniach artystycznych, w których skupia się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym, a także choreografii wyobrażonego i potencjale obrazów jako nośnika stałego napięcia twórczego ciała.

 

Rezydencję Anny Nowickiej oraz artystek towarzyszących w siedzibie L1 Association wspiera Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki (program VARP_PA) we współpracy z Instytutem Polskim w Budapeszcie oraz Workshop Foundation.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close