Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 11-18 października Sie tu tańczy., Fundacja Burdąg oraz projekt „Warmia: Rebelia Kultury” zapraszają na październikowy coaching, który poprowadzi Peter Jasko, pracujący z Les SlovaKs Dance Collective. Coaching obejmuje 7 dni pracy /5-6 h dziennie z wybraną, małą grupą uczestników. Na program zajęć składają się improwizacja i technika tańca.

O pedagogu:

Peter Jasko urodził się w 1982 r. w słowackim Liptowskim Mikulaszu. Pierwsze lekcje tańca pobierał w zespole tańca ludowego Dumbier Slovakia, gdzie spędził 11 lat. W latach 1996-2001 studiował taniec w Konserwatorium im. J.L. Bella w Bańskiej Bystrzycy, by kontynuować edukację w Wyższej Szkole Muzycznej w Bratysławie, a następnie w międzynarodowej szkole tańca P.A.R.T.S. w Brukseli (2002) pod kierownictwem Anny Teresy de Keersmaeker. W trakcie swojej kariery współpracował jako tancerz z takimi artystami i zespołami jak Zuzana Hajkova, Opera w Bańskiej Bystrzycy, ASpO, Company Roberto Olivan, OXOXOX – Juri Konjar, G. Barberio Corsetti, Fatou Traore, czy Company Sidi Larbi Cherkaoui (spektakl MYTH, 2007). W 2001 r. Peter rozpoczął współpracę z Davidem Zambrano, w charakterze tancerza, ale także asystenta dydaktycznego, uczestnicząc w takich projektach jak: Rabbit project, 3 flies went out at noon, 12 flies went out at noon, Soul project (tournee po USA, 28 przedstawień, 2012), Morning Dogs Dancing Day Piggy Night (asystent), MA -ZA- DA- MA.

Własną działalność dydaktyczną rozpoczął w 2002 r. Obecnie uczy w wielu studiach tańca, szkołach tańca i sztuki cyrkowej oraz zespołach tanecznych w Belgii, na Słowacji, we Włoszech, w Holandii, Hiszpanii, Słowenii, Szwajcarii, Rosji, Niemczech, Austrii (ImpulsTanz), USA (Nowy Jork), Kanadzie (Montreal, Quebec City), Kostaryce, Kongo, Szwecji i wielu innych.

Jest autorem choreografii do kilku spektakli, w tym: Nurofen (1999, Slowacja); Sextext (2000, Słowacja); 4 seasons (2006, Włochy – Szkoła Cyrkowa FLIC, w reżyserii Roberto Magro); Tole (2009, Belgia – ESAC, w reżyserii R. Magro); Solo2009 (2010,Kanada); Mono (2010, Słowacja – Debris Company); Lolek and Bolek (2008); Lands (2011, Włochy); Shared Night (2012 – we współpracy z Milanem Herichem).

Peter Jasko jest współzałożycielem Les SlovaKs Dance Collective. Zespół ma na swoim koncie takie produkcje jak Opening Night (październik 2007), Journey Home (listopad 2009), The Koncert (2010), Fragmets (listopad 2012). Począwszy od 2007 r., Les SlovaKs goszczą na scenach Europy, Afryki oraz Ameryki Środkowej i Północnej.

Opis warsztatów:

SPONTANICZNA KOMPOZYCJA

Podczas warsztatów będziemy bawić się różnymi narzędziami, które pomogą nam:

1. Być przygotowanym do tańca spontanicznie w każdej sytuacji, bez długich przygotowań;

2. Spontanicznie skomponować TANIEC OTWARTY z innymi osobami z grupy.

Użyjemy narzędzi z arsenału improwizacji, choreografii i naszych własnych, codziennych doświadczeń fizycznych.

Podczas warsztatów chciałbym skupić się w szczególności na pracy solo, w duecie i w różnych konfiguracjach grupowych. Opracowałem system pracy, który sprawi, że nasze ćwiczenia będą skuteczniejsze.

Warsztaty wymagają od uczestników podejmowania nieustannych prób fizycznych i otwartości na nowe rozwiązania pojawiające się w trakcie ćwiczeń.

Opis zajęć:


Peter Jasko – Play

Moje zajęcia są poświęcone pracy z potężną fizycznością związaną z podłożem i powietrzem. Celem zajęć jest wypracowanie ruchu na różnych poziomach – w pozycji góra-dół, z przeniesieniem punktu podparcia i równowagi na różne części ciała, w tym w staniu na rękach. Czerpię inspirację z każdej chwili, której doświadczam w życiu. Zajęcia będziemy rozpoczynali mocnym akcentem od zabaw, które rozgrzeją nasze ciała i umysły. Będziemy improwizować, albo wykonywać Taniec Otwarty. Następnie zwolnimy tempo, by skupić się na krótkich ćwiczeniach, które doprowadzą nas do faz kończących zajęcia.

Rytmicznie będziemy przechodzić od fraz wykonywanych na podłodze w powietrze i z powrotem w dół, używając zwinności i wydajności naszego ciała. Będę promować aktywność i odwagę. Chcę, by uczestnicy, pracując w niezobowiązującym otoczeniu, podążali za swoim instynktem i odkrywali różne możliwości ruchowe. Celem moich zajęć jest rozwinięcie zaufania między członkami grupy i wypracowanie bezpiecznych rozwiązań dla trudnych akcji.

Termin: 11-18 października 2013 r.

11.10 – przyjazd, zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne (ok. godz. 21:00),

12-18.10 – warsztaty (5-6 godzin dziennie + wieczorne jamy impro, ogniska, kino tańca…),

Szczegółowy plan godzinowy zostanie ustalony pierwszego dnia coachingu.

18.10 – wieczorny pokaz pracy warsztatowej w Centrum Edukacji i Inicjatyw Obywatelskich w Olsztynie (prawdopodobnie o godz. 18:00),

19.10 – zakończenie warsztatu: spotkanie podsumowujące, wyjazd.

Miejsce: Dom Pracy Twórczej Burdąg – www.burdagstudio.com

Burdąg k/Szczytna, woj. warmińsko-mazurskie

Koszt: 450zł CAŁOŚĆ !


Cena zawiera:

– udział w siedmiodniowym coachingu,

– zakwaterowanie (8 nocy, od 11.10 do 19.10 włącznie),

– wyżywienie – dwudaniowy obiad: do wyboru wersja mięsna lub wege (śniadania i kolacje we własnym zakresie – dostęp do w pełni wyposażonej kuchni na miejscu),

– transport autokarem do Olsztyna na pokaz pracy warsztatowej (dnia 18.10) oraz z powrotem do Burdąga,

– dostęp do sali tanecznej 24h!

Dojazd we własnym zakresie.

Zgłoszenia zawierające CV prosimy przesłać na: workshops@sietutanczy.com

Deadline: 13 września 2013

wyniki naboru zostaną ogłoszone drogą mailową do 15 września 2013.

Liczba miejsc BARDZO ograniczona.

Wybranym uczestnikom przesłane zostaną dane do przelewu. Gwarancją miejsca na warsztacie jest wpłata odpowiedniej kwoty do dnia 20.09.2013r. W przypadku nie uiszczenia opłaty do tego terminu, dana osoba traci możliwość uczestniczenia w warsztacie, a na jej miejsce zapraszana jest pierwsza osoba z listy rezerwowej.

Wysłanie zgłoszenia jednoznaczne jest z akceptacją wyżej wymienionych warunków.

Poziom warsztatów: zaawansowany

Język: angielski

O miejscu:

Dom Pracy Twórczej Burdąg

Oferujemy komfortowe warunki do mieszkania i pracy w pięknym, spokojnym miejscu. Na posesji znajdują się 3 budynki: dom mieszkalny oraz przebudowana obora i stodoła. W oborze znajduje się sala do tańca o wymiarach 13 na 9 m z drewnianą lub baletową podłogą, 4 dwuosobowe sypialnie, kuchnia oraz salon. Budynek posiada ekologiczny system ogrzewania z możliwością klimatyzacji sali. W stodole mieści się duży, 8-osobowy pokój oraz 2 mniejsze – 2- i 3-osobowy, kuchnia i duży taras. W ogrodzie rosną warzywa, słoneczniki i maliny. Jest również staw, w którym można się kąpać. Okolica jest cicha i odizolowana od świata – dookoła pola i lasy. Niedaleko znajduje się piękne i bardzo czyste jezioro Świętajno.

Od organizatorów:

W razie problemów z dojazdem jest możliwość zorganizowania transportu ze Szczytna do Burdąga (dobry dojazd do Szczytna PKSem). Jeśli chcesz przyjechać, ale nie masz transportu, lub jeśli wybierasz się autem i masz wolne miejsca – napisz do nas! Wspólnie zawsze coś wymyślimy .

Projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w ramach projektu „WARMIA: REBELIA KULTURY”.

Logo Warmian Rebelia Kultury (oryginał)

Szczegółowe informacje wkrótce.


kontakt: Ola Zdunek
www.sietutanczy.com

info@sietutanczy.com

(+48) 606-706-208

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close