Wersja do druku

Udostępnij

Sie tu tańczy oraz Fundacja Burdąg zapraszają na majówkowy coaching z jednym z najbardziej cenionych pedagogów tańca współczesnego na świecie, Davidem Zambrano. Warsztaty zatytułowane są Technika Flying Low i Passing Through i odbywać się będą w Domu Pracy Twórczej Burdąg na Mazurach w dniach 1-5 maja 2013.

Pięć dni pracy x 5-6 h dziennie, wybrana grupa uczestników

techniki: Flying-Low i Passing Through przekazywane przez samego ich twórcę.

Termin: 1-5 maja 2013 r.
1. maja: g. 12:00 spotkanie organizacyjne i zakwaterowanie, g. 12:30 start coachingu,
5. maja: około godz. 15:00 zakończenie coachingu;
Szczegółowy plan godzinowy na wszystkie dni zostanie ustalony na spotkaniu organizacyjnym 1. maja.

Deadline aplikacji:25 marca 2013
Wyniki naboru zostaną ogłoszone drogą mailową 4.04.2013r.
Zgłoszenia zawierające CV prosimy przesłać na: workshops@sietutanczy.com

Miejsce: Burdąg k/Szczytna, woj. warmińsko-mazurskie, www.burdagstudio.com

Koszt:
Coaching: 500zł całość.
5 dni x 2h Flying-Low oraz 3-4h Passing Through
+ codzienne wieczorne jamy, kino tańca, dyskusje
oraz sala taneczna dostępna 24h
Nocleg – do wyboru:
miejsce w pokoju = 50zł/doba/osoba
własny namiot na terenie posesji = 35zł/doba/osoba
we własnym zakresie
W ramach noclegu zapewniamy dostęp do w pełni wyposażonej kuchni, łazienek, całego terenu i obiektów (stawy, sad). Więcej info poniżej.

Wyżywienie – do wyboru:
dwudaniowy obiad mięsny = 25zł/osoba
dwudaniowy obiad bezmięsny = 20zł/osoba
we własnym zakresie
Polecamy skorzystanie z cateringu – przy dużej ilość osób chętnych, skorzystanie z kuchni w ciągu przerwy obiadowej, może stanowić pewne wyzwanie:)

Poziom warsztatów: zaawansowany

Język: angielski

Wybranym uczestnikom przesłane zostaną dane do przelewu. Gwarancją miejsca na warsztacie jest wpłata odpowiedniej kwoty do dnia 10.04.2013r. W przypadku nie uiszczenia opłaty do tego terminu, dana osoba traci możliwość uczestniczenia w warsztacie, a na jej miejsce zapraszana jest pierwsza osoba z listy rezerwowej. Wysłanie zgłoszenia jednoznaczne jest z akceptacją wyżej wymienionych warunków.

Opis warsztatów:

Technika Flying- Low
Warsztat skupia się na relacji tancerza z podłogą. Podczas lekcji wykorzystywane są proste wzorce ruchowe takie jak oddech, prędkość, uwalnianie energii przez ciało aktywując przy tym połączenia między centrum a stawami, bardziej efektywne wchodzenie w podłogę i podnoszenie się z niej utrzymując scentrowane ciało. Nacisk kładziony jest na układ kostny, co pomoże polepszyć fizyczną percepcje i uwagę tancerza. Lekcja podzielona jest na pracę w parach oraz frazy ruchowe, które badają podstawowe prawa fizyki: kohezję i ekspansję

O pedagogu:
David Zambrano tworzy taniec od ponad 20 lat. Podczas swoich działań twórczych i edukacyjnych odwiedził 40 państw, pracował z ponad 25 tysiącami uczniów i występował na setkach scen na całym świecie. Jego prace to zarówno ułożone choreografie, improwizacje oparte na strukturze jak i pełne improwizacje. Urodzony w Wenezueli, Zambrano spędził 15 lat w Nowym Jorku, obecnie mieszka w Amsterdamie. Nadal performuje i uczy na całym świecie. Jego improwizacja poświęcona jest sztuce jako wymianie kulturowej rozwijającej kreatywny proces w świecie bez granic. Dla Zambrano improwizacja to sztuka a choreografia to narzędzie do dalszego rozwoju pracy w improwizacji.

Działania improwizacyjne, choreograficzne i performatywne Zambrano były przedstawiane na całym świecie. Do najsłynniejszych jego projektów (zarówno solo jaki i grupowych) zalicza się: Twelve Flies Went Out at Noon (2005), Barcelona in 48 Hours (2004), The Rabbit Project/Proyecto Conejo (2003), Mandraking (2002), David Zambrano Invites…(2000), Acme (1999), Ballroom (1996), Proyecto: Z (1994), Red Blink (1994), Agua Fuerte (1993), Cancion de Diente (1993), Sabana (1990), Fetiche (1987), i Para Carmen (1984). W 1989 założył Festival de Danza Postmoderna w Wenezueli i był jego dyrektorem do 1993.

Metody improwizacyjne Zambrano są inspirowane stosowanym przez niego na całym świecie programem nauczania. Jego najsłynniejszą metodą jest technika Flying Low, która bada związek tancerza z podłogą i ziemią. Jego techniki cieszą się popularnością wśród festiwali, zespołów tanecznych i szkół takich jak: Movement Research (Nowy Jork), American Dance Festival (USA i Japonia), PARTS (Belgia), La Caldera (Hiszpania), Impulstanz Festival (Austria), Wim Vandekeybus/Ultima Vez (Belgia), Sasha Waltz and Guests (Niemcy), New York Dance Intensive (USA), AREA (Hiszpania), The School for New Dance, Development (Holandia), Dansens Hus (Dania), Rosas (Belgia), La Anonima Imperial (Hiszpania), Danza Abierta (Kuba), Danza Combinatoria (Kuba), Retazos (Kuba), Espacio Alterno (Wenezuela), Neodanza (Wenezuela), Taller de Danza Contemporanea de Caracas (Wenezuela).

Więcej informacji na: www.davidzambrano.org

O miejscu:
Dom Pracy Twórczej Burdąg

Oferujemy komfortowe warunki do mieszkania i pracy w pięknym, spokojnym miejscu. Na posesji znajdują się 3 budynki: dom mieszkalny oraz przebudowana obora i stodoła. W oborze znajduje się sala do tańca o wymiarach 13 na 9 m z drewnianą lub baletową podłogą, 4 dwuosobowe sypialnie, kuchnia oraz salon. Budynek posiada ekologiczny system ogrzewania z możliwością klimatyzacji sali. W stodole mieści się duży, 8-osobowy pokój oraz 2 mniejsze – 2- i 3-osobowy, kuchnia i duży taras. W ogrodzie rosną warzywa, słoneczniki i maliny. Jest również staw, w którym można się kąpać. Okolica jest cicha i odizolowana od świata – dookoła pola i lasy. Niedaleko znajduje się piękne i bardzo czyste jezioro Świętajno.

W razie problemów z dojazdem jest możliwość zorganizowania transportu ze Szczytna do Burdąga (dobry dojazd do Szczytna PKSem). Jeśli chcesz przyjechać, ale nie masz transportu, lub jeśli wybierasz się autem i masz wolne miejsca – napisz do nas!!! Wspólnie zawsze coś wymyślimy 🙂

kontakt: Ola Zdunek
info@sietutanczy.com
(+48) 606-706-208
www.sietutanczy.com
www.facebook.com/pages/Sie-tu-tańczy/199741213420799

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close