Wersja do druku

Udostępnij

Od wtorku, 14 maja do niedzieli, 19 maja we wrocławskim BWA potrwa rezydencja choreograficzna Anny Nowak pod tytułem Sennik powszedni, będąca częścią wystawy Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu. Oprócz codziennej praktyki w galerii, Anna Nowicka poprowadzi intensywny warsztat Otwórz swoje sny, a podczas Nocy Muzeów, 18 maja zaprosi widzów na Spacer oniryczny ulicami wieczornego Wrocławia.  

 

O rezydencji:

W kalejdoskopowym świecie wyobraźni wszystko płynie i wszystko jest możliwe. Podczas rezydencji Anny Nowickiej galeria zmieni się w poruszony krajobraz, skomponowany z marzeń sennych osób odwiedzających wystawę. Codziennie w godzinach otwarcia galerii artystka będzie ucieleśniać sny. Przestrzenie wystawy staną się płynną sceną, na której rozegrają się wrocławskie dramaty senne, uwidocznią zaspane konflikty i wyłonią wcześniej niewidoczne rozwiązania. Ostatnie dwie godziny każdego dnia będą poświęcone „otwieraniu snów”, czyli kolektywnemu odczytywania znaczeń sennych.

 

Otwórz swoje sny – warsztat

 

15 maja 2019, godz. 18.00-20.00

16–17 maja 2019, godz. 16.00-18.00

 

Od artystki:

Intensywny warsztat, podczas którego nauczysz się samodzielnie pracować ze swoimi snami, wsłuchać się w to, co sny mają ci do powiedzenia. Sny są odpowiedzią na bieżącą sytuację, w której się znajdujesz, są drogowskazem i punktem orientacyjnym. W oparciu o praktykę Saphire® oraz metodę „otwierania snów”, stworzoną przez Catherine Shainberg przyjrzymy się snom przyniesionym przez uczestników i odkryjemy ukryte w nich wiadomości. Przyjdź, nawet jeśli nie masz snu. Jeśli jednak pamiętasz jakiś sen z ostatniego tygodnia, zapisz go na kartce i przynieś ze sobą.

 

Spacer oniryczny (w ramach Nocy Muzeów)

 

18 maja 2019, godz. 19.00

 

Spacer oniryczny będzie niecodziennym, zaskakującym, choć pozornie zwyczajnym sobotnim przejściem ulicami Wrocławia, pokazującym uczestniczkom i uczestnikom powszedni proces śnienia. Śnimy bowiem cały czas: w ciągu nocy i za dnia. Spacer potraktujemy jako świadomy sen i będziemy odczytywać jego głębsze znaczenie.

 

Obowiązują zapisy: zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się pod adresem mailowym a.czerniak@bwa.wroc.pl. W mailu powitalnym zostanie podane miejsce spotkania oraz informacja, co należy zabrać ze sobą.

 

Anna Nowicka

Absolwentka eksperymentalnej szkoły tańca SEAD w Salzburgu, Ernst-Busch/HZT w Berlinie oraz psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym, zwłaszcza na zagadnieniach choreografii wyobrażonego. W ramach swojej praktyki zgłębia możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania możliwych, a z pozoru niedostępnych, obrazów. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między procesem twórczym a jego rezultatem (rozumianym także jako produkt uboczny poszukiwań).

 

Jej indywidualna praktyka choreograficzna od 2010 roku (udział w Solo Projekcie) związana jest z Art Stations Foundation w Poznaniu. Anna jest laureatką wielu nagród i stypendiów, m.in. DAAD Preis, Studienstiftung des deutschen Volkes, Tanzstipendium miasta Berlina; jej spektakl fire is raging in your hair wygrał festiwal 100 GRAD w HAU w Berlinie (2012), a solo truth is just a plain picture. said bob. znalazło się w programie Polskiej Platformy Tańca 2012. Obecnie Anna czeka na obronę praktycznego doktoratu poświęconego tematowi obecności na wydziale aktorskim PWSTvFiT w Łodzi, jest praktykantką w The School of Images dr Catherine Shainberg oraz rozwija pracę ze snami u Bonnie Buckner, dzieląc swoje życie między Berlin a Polskę.

www.annanowicka.com

 

***

 

Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu to wystawa, która prezentuje w zintegrowanym ujęciu taniec i dźwięk, a więc dyscypliny podlegające żywiołowej aktualizacji w kontekście pola sztuki współczesnej. 

 

Artyści: Wojciech Bruszewski, Sebastian Buczek, Bill Dietz, Andrzej Dłużniewski, Matěj Frank, Grupa Budapeszt, Sarah Hennies, Łukasz Jastrubczak, Rolf Julius, Brandon LaBelle, Karolina Pietrzyk, Gilbert Schneider, Kama Sokolnicka, Wandelweiser Komponisten Ensemble, Ryszard Waśko, Tobias Wenig, Manfred Werder, Christian Wolff, Zorka Wollny, Anna Zaradny, Artur Żmijewski

 

Kurator wystawy: Paweł Szroniak  

 

Rezydencje choreograficzne: Anna Nowicka, Aleksandra Osowicz, Magdalena Ptasznik, Agata Siniarska

 

Kuratorki rezydencji choreograficznych: Karolina Wycisk i Magdalena Zamorska

 

więcej o wystawie na stronie: bwa.wroc.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close