Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 20 marca o godz. 13.00 Opera Nova zaprasza na premierę przedstawienia baletowe go dla dzieci Magiczne zabawki. Pomysłodawcami i autorami libretta są Iwona Runowska (choreografka) i Sebastian Gonciarz (reżyser Teatru Roma). Jak sami mówią, idea powstała z potrzeby powrotu pamięcią do fascynującej krainy dziecięcej wyobraźni, nieograniczonej fantazji i ukochanych zabawek. Te właśnie zabawki: Szmacianka, Legoludek, Wróżka, Ptak i inne, zamieszkujące w przedstawieniu  tajemniczy sklep, rozpoczynają za sprawą Maga-Sprzedawcy niezwykłe przygody z udziałem Chłopca i Dziewczynki.

 

Balet, wykonywany przez zespół tancerzy Opery Nova oraz gościnnie zaproszonych, adresowany jest do widzów w wieku 4+. Wykorzystana zostanie (odtwarzana mechanicznie)  muzyka Aleksandra Głazunowa, Camilla Saint-Saënsa, Claude’a Debussy’ego. Przedstawieniu będą dodawać urody i tajemniczości projekcje multimedialne, wyświetlane na dekoracjach i efekty iluzjonistyczne. W sali kameralnej zamontowana zostanie podłoga baletowa,  kurtyna, odsłaniania na boki i horyzont świetlny.

 

Realizacja w Operze Nova jest możliwa dzięki środkom pozyskanym z projektu „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

10 spektakli w marcu 2015 roku przeznaczonych jest dla podopiecznych Ośrodków Opieki Społecznej, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej, dzieci i młodzieży z Domów Dziecka, organizacji i  instytucji zajmujących się pomocą społeczną.  Kolejne terminy, dla widzów indywidualnych, podane będą później.

 

Libretto: Iwona Runowska, Sebastian Gonciarz.

Reżyseria: Sebastian Gonciarz

Choreografia: Iwona Runowska

Kierownik muzyczny: Jakub Lubowicz

Scenografia: Mariusz Napierała 

Efekty iluzjonistyczne: Tomasz Pałasz

Reżyseria świateł: Sebastian Gonciarz    

Wykonawcy: Balet Opery Nova. Premiera 20.03.2015 r.Spektakl odbywa się na sali kameralnej.

Przedstawienie w 2 aktach. Łączny czas trwania  z przerwą: ok. 100 minut.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close