Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 19 listopada o godz. 19.00 w bydgoskie Operze Nova odbędzie się premiera baletu Sen nocy letniej Karola Urbańskiego. To druga w tym roku – po Zniewolonym umyśle Roberta Bondary – premiera baletowa Teatru. Libretto spektaklu czerpie z komedii Szekspira, do muzyki scenicznej i fragmentów symfonii Feliksa Mendelssohna.Karol Urbański, inscenizator i choreograf, podąża śladami Szekspira: zobaczymy więc królestwo elfów, władającego nim Oberona i wszędobylskiego, niebezpiecznego Puka, czapkę z oślimi uszami ,mgłę zasnuwającą las oraz „wątek ludzki” rzemieślników przygotowujących teatralne przedstawienie z okazji ślubu Tezeusza z Hipolitą.

.

Kostiumy zaprojektowane przez Tijanę Tyski odwołują się do leśnych barw – przede wszystkim różnych barw zieleni. Dla scenografa, Wacława Tadeusza Ostrowskiego to pierwsza tak duża, samodzielna praca. W budowaniu nastroju pomogą światła Macieja Igielskiego, który już drugi raz w tym roku współpracuje przy baletowej premierze w Operze Nova ( w marcu zaprojektował światła do Zniewolonego umysłu Roberta Bondary).

Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Jerzy Wołosiuk.Dla potrzeb spektaklu, obok muzyki scenicznej Mendelssohna do komedii Szekspira, wykorzystane zostaną fragmenty Symfonii Szkockiej, Włoskiej, kantaty Lobesgesang na głosy solowe, chór żeński i orkiestrę.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close