Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na najnowszy spektakl Opowieści Wędrowca, który zostanie wystawiony na zakończenie obecnego sezonu artystycznego. Jego premiera odbędzie się 24 czerwca 2023 roku o godz. 19.00 w siedzibie tej instytucji.

Wersja do druku

Udostępnij

Na wieczór baletowy zatytułowany Opowieści Wędrowca złożą się choreografie pięciorga tancerzy Baletu, wykonywane z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Opery Nova. W zamierzeniu ma to być pierwszy z cyklu Atelier Młodych Twórców – spektakli ukazujących talent i pasje w nich drzemiące.

Opowieści Wędrowca poświęcone są pamięci Andrzeja Szwalbego, kreatora życia kulturalnego w Bydgoszczy, którego zasługi dla instytucji kultury i środowiska artystycznego miasta są nie do przecenienia. Jako orędownik różnorakich dziedzin sztuki patronuje on wieczorowi łączącemu taniec współczesny z wirtuozowskim muzycznym kunsztem.

Przedstawienie utworzą choreografie powstałe do Czterech pór roku Antonia Vivaldiego: do Wiosny swą choreografię pt. Światła przedstawi Maria Martins, Jorge Gutierrez pokaże Zenit do pory Lato, Jesień towarzyszyć będzie Pokusom autorstwa Olgi Markari, a Zimę wypełni Atman w choreografii Abigail Cockrell. Prolog i Epilog jest autorstwa Artema Rybalchenki. O swoich pasjach artyści opowiedzą nie tylko poprzez taniec: w spektaklu publiczność zobaczy także ich wypowiedzi w krótkim filmie.

W spektaklu bierze udział cały Balet Opery Nova. Solo wiolonczelowe wykonywać będzie laureat wielu międzynarodowych konkursów dla młodych muzyków, Mikołaj Wojciechowski. Kierownictwo muzyczne sprawuje Filip Lipski (skrzypce).

Premiera: 24 czerwca o godz. 19.00
Kolejny pokaz: 25 czerwca o godz. 18.00

Więcej informacji: link

Zdjęcie

Abigail Cockrell. Fotografia: Miłosz Budzyński

Zdjęcie

Artem Rybalchenko. Fotografia: Miłosz Budzyński

Zdjęcie

Jorge Gutierrez. Fotografia: Miłosz Budzyński

Zdjęcie

Maria Martins. Fotografia: Miłosz Budzyński

Zdjęcie

Olga Markari. Fotografia: Miłosz Budzyński

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close