Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 7 czerwca o godz.19.00 Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy (ul. Mickiewicza 2) zaprasza na kolejną prezentację projektu Międzynarodowe Forum Tańca, realizowanego w ramach programu Scena dla tańca 2015 Instytutu Muzyki i Tańca. Tym razem będzie to pokaz spektaklu Magdaleny Chowaniec i Agaty Maszkiewicz Don Kiewicz & Sancho Waniec.

 

O spektaklu:

Kiewicz i Waniec spotykają się na placu budowy. W betoniarce ich praca fizyczna ściera się z idealizmem i utopijnymi wizjami. Zmiecione z taczki fantazje, ostatecznie kończą swój żywot pokryte warstwą szaleństwa… Wykorzystując wizerunek polskiego robotnika/błędnego rycerza, spektakl prowokuje pytania na temat roli takich wartości jak praca, solidarność, braterstwo w dzisiejszej kapitalistycznej demokracji.

 

– Kiewicz… Mam nadzieję, że nie zapomniałeś o kawie, którą mi tak obiecywałeś?
Nie martw się, Waniec. Musisz wiedzieć, mój przyjacielu, że w czasach rycerskich, ofiarowanie kawy giermkom było niezwykle modne. Ale może się okazać, że jeśli nasza przygoda zakończy się sukcesem, ofiaruję Ci pomarańczową mrożoną moccę kiedykolwiek zechcesz!
W takim razie, jeśli będę mógł dostać pomarańczową mrożoną moccę kiedykolwiek zechcę, to
oznacza że Starbucks będzie na każdym rogu tego świata?
– Hmm, któż by w to wątpił?
– Ja w to wątpię…

 

 

pomysł: Agata Maszkiewicz

dramaturgia: Paula Caspão, Vincent Tirmarche

tekst: Paula Caspão, Agata Maszkiewicz. Magdalena Chowaniec

wykonanie/choreografia: Magdalena Chowaniec, Agata Maszkiewicz

kostiumy: Sabine Desbonnets

muzyka: Walking dead cats http://www.myspace.com/walkingdeadcats

wideo/oświetlenie: Vincent Tirmarche

koprodukcja: brut Widen, Zeitraumexit Mannheim, Beursschouwburg Bruksela, Art Stations Foundation Poznań

ze wsparciem: Miasta Wiednia. Polskiego Instytutu w Wiedniu oraz Centrum Artystycznego BUDA w Kortrijk, w Belgii

wsparcie techniczne: Pac’Bô l’ecole d’art/Dignac

sponsoring w Wiedniu: baumax

produkcja: Lisa Schmidt/VierHochDrei

dyfuzja: Beaumanoir productions

czas trwania: 60 min.

premiera: 14.12.2011, BRUT theatre, Wiedeń, Austria

Podziękowania dla Roberto Gonzales, Karen Leambeck, Tomka Kujaczyńskiego, Tomka Rajtara oraz Wolnej Kompanii Najemnej Poznań

 

***

 

Międzynarodowe Forum Tańca to cykliczny, wieloletni projekt Teatru Polskiego w Bydgoszczy, który obejmie zarówno prezentację spektakli, jak i wykładów oraz działań edukacyjnych, skierowanych do szerokiej publiczności. Tegoroczna seria prezentacji obejmie pokazy spektakli znakomitych polskich choreografów i reżyserów: Izy Szostak, Ramony Nagabczyńskiej, Agaty Maszkiewicz, Renaty Piotrowskiej, Agaty Siniarskiej, Anny Nowak, Anny Godowskiej, Tomasza Wygody i Sławomira Krawczyńskiego. Każde z przedstawień poprzedzi wprowadzenie, przygotowane przez wybitne postaci polskiego tańca.

 

Projekt Międzynarodowe Forum Tańca został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

 

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

 

Logo Scena dla tańca (miniaturka) Logo IMIT (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close