Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 26 kwietnia o godz.19.00 Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy (ul. Mickiewicza 2) zaprasza na drugą prezentację projektu Międzynarodowe Forum Tańca, realizowanego w ramach programu Scena dla tańca 2015 Instytutu Muzyki i Tańca. Tym razem będzie to pokaz spektaklu Ramony Nagabczyńskiej New (Dis)Order, będącego pętlą energii idąca z muzyki w ciała performerów i stamtąd kontynuującej swoją drogę jako impuls do podejmowania przez performerów kolejnych działań ruchowych. Charakter tych działań przeskakuje pomiędzy spontanicznością a cytatem, intymnością a hedonizmem, wyzwoleniem a destrukcją i zaraża widza nie tylko energią i napięciem, ale też empatią.

 

Dzięki subtelnemu wpleceniu estetyki tanecznej w działania, widz odnosi wrażenie jakby brał udział w imprezie, a nie w spektaklu tanecznym. Autopojetyczny system odtwarzania energii i budowania napięcia zawarty w New (Dis)Order mógłby trwać w nieskończoność. Ale każda impreza musi się kiedyś skończyć, pozostawiając po sobie ślad.

 

 

choreografia: Ramona Nagabczyńska (z dużym wkładem twórczym tancerzy)

światła: Jan Cybis

muzyka: NEU!, Nisennenmondai, Ścianka, Chinawoman, David Bowie

występują: Izabela Chlewińska (Bydgoszcz), Magdalena Jędra, Mariusz Raczyński

partnerzy: Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Burdąg, Komuna//Warszawa

czas trwania: 45 min.

premiera: 10.05.2012, Teatr Studio, Warszawa

 

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Pokaz spektaklu jest częścią projektu Międzynarodowe Forum Tańca, który został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

 

Logo Scena dla tańca (miniaturka) Logo IMIT (miniaturka)

 

O projekcie:

Taniec jest w tej chwili z pewnością jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin sztuki, a to, co najciekawsze we współczesnym teatrze, bardzo często powstaje na przecięciu tańca, teatru, sztuk wizualnych, muzyki, negując dotychczasowe granice i tworząc nowy język artystyczny. Międzynarodowe Forum Tańca to cykliczny, wieloletni projekt Teatru Polskiego w Bydgoszczy, który obejmie zarówno prezentację spektakli, jak i wykładów oraz działań edukacyjnych, skierowanych do szerokiej publiczności.

 

Tegoroczna seria prezentacji obejmie pokazy spektakli znakomitych polskich choreografów i reżyserów: Izy Szostak, Ramony Nagabczyńskiej, Agaty Maszkiewicz, Renaty Piotrowskiej, Agaty Siniarskiej, Anny Nowak, Anny Godowskiej, Tomasza Wygody i Sławomira Krawczyńskiego. Każde z przedstawień poprzedzi wprowadzenie, przygotowane przez wybitne postaci polskiego tańca.

 

 

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close