
materiały organizatora
W dniach 3-7 listopada, z okazji 10-lecia istnienia, bytomski Wydział Teatru Tańca AST im. St. Wyspiańskiego w Krakowie zaprasza na pokazy spektakli dyplomowych studentów WTT oraz pokazy projektów studenckich. W programie obchodów znalazły się: CPH4 w choreografii Jacka Łumińskiego, Gdzie Jest Paweł? Czyli chcemy spokoju! w reżyserii Jana Peszka, Stany skupienia w choreografii Jacka Przybyłowicza i Bal w Operze w reżyserii Jerzego Stuhra.
Repertuar:
3 listopada 2018, godz. 19.00: CPH4 – chor. Jacek Łumiński (Teatr ROZBARK)
4 listopada 2018, godz. 16.00 i godz. 18.00: pokazy projektów studenckich (Wydział Teatru Tańca, s. 206 i s. 307)
5 listopada 2018, godz. 19.00: Gdzie Jest Paweł? Czyli chcemy spokoju! – reż. Jan Peszek (Teatr ROZBARK)
6 listopada 2018, godz. 19.00: Stany Skupienia – chor. Jacek Przybyłowicz (Wydział Teatru Tańca)
7 listopada 2018, godz. 19.00: Bal w Operze – reż. Jerzy Stuhr (Teatr ROZBARK)
Wstęp na spektakle grane w Teatrze ROZBARK jest płatny (bilety dostępne w kasie teatru lub przez stronę internetową). Wstęp na spektakl Stany Skupienia i projekty studenckie pokazywane na WTT jest bezpłatny.
Wydział Teatru Tańca w Bytomiu jest najmłodszym wydziałem Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Początkowo – od roku akademickiego 2007/2008 – studia o specjalności „aktor teatru tańca” powołane zostały w ramach Wydziału Aktorskiego i prowadzone były w Krakowie. Po roku zostały przekształcone w odrębną jednostkę organizacyjną – Wydział Teatru Tańca, z siedzibą w Bytomiu.
Od 10 lat na Śląsku kształcą się kolejne pokolenia aktorów-tancerzy którzy zdobywają coraz większe uznanie zarówno w Polsce, jak i na świecie. Absolwenci WTT regularnie grają w najważniejszych teatrach oraz w filmach, a umiejętność pracy z ciałem daje im nowe możliwości rozwoju w aktorskiej profesji.
Wykładowcami Wydziału Teatru Tańca są m.in.: prof. Jerzy Stuhr, prof. Jan Peszek, prof. Jerzy Święch, prof. Jadwiga Leśniak-Jankowska, prof. Claudia Jeschke, dr hab. Janusz Skubaczkowski, dr Jacek Łumiński, dr Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, dr Błażej Peszek, Joseph Alter, Hilke Diemer, Louise Frankenhuis, Sharon Reshef-Armony, Eryk Makohon, a także inni choreografowie i reżyserzy przyjeżdżający regularnie na warsztaty i wykłady gościnne.
Partnerzy wydarzenia: Miasto Bytom, Teatr ROZBARK
Patroni medialni: Inqubator Teatralny, Silesia Kultura, TVP3 Katowice, Radio Egida