Wersja do druku

Udostępnij

Anna Piotrowska – choreografka oraz kierownik zespołu artystycznego Teatru ROZBARK – została uhonorowana Nagrodą Teatralną „Złota Maska” przez  Kapitułę tych Nagród. Artystka otrzymała  „Złotą Maskę” w kategorii specjalnej, za choreografię do spektakli Teatru ROZBARK.

 

Anna Piotrowska  w 2015 roku stworzyła choreografie i reżyserie do następujących spektakli:

I don’t wanna be a horse, democratic body, toniejestpostawartystycza, Zagubieni w skórze oraz Umarłam w krasie, czyli przypuszczalnie żyłam. Ponadto Piotrowska jest autorką spektaklu dla dzieci Czytanki performatywne. Również w 2015 roku w bytomskich szkołach realizowany był autorski projekt Anny Piotrowskiej Ciało jako medium, który zakładał przybliżenie tematyki tańca, zarówno części teoretycznej (zarys historyczny), jak również praktycznej (warsztaty). Spektakle Piotrowskiej cieszą się uznaniem krytyków, nierzadko są laureatami prestiżowych nagród teatralnych (toniejestpostawartystycza: nagroda GRAND PRIX XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego (Warszawa) dla najlepszego przedstawienia; nagroda główna (przyznana przez festiwalową publiczność) III Koszalińskich Dni Monodramu „Debiuty”).

 

Nagroda Teatralna „Złota Maska” za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej przyznawana jest corocznie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Nagroda ta ma długą tradycję, jest przyznawana od 1967 roku. „Złotymi Maskami”nagradzały artystów teatru regionalne media oraz wojewodowie czterech województw – katowickiego, bielskiego, częstochowskiego i opolskiego. Od 1999 roku opiekę nad nagrodą przejęło Województwo Śląskie. Współuczestnictwo mediów w przyznawaniu Złotych Masek polega na ufundowaniu nagrody, wydelegowaniu przedstawicieli do składu komisji oceniającej spektakle, a także na popularyzacji dorobku nominowanych i laureatów „ Złotych Masek”.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close