Wersja do druku

Udostępnij

W piątek, 1 lipca 2016 roku, o godzinie 19.00 Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK (ul. Wojciecha Kilara 29) zaprasza na premierowy pokaz spektaklu Cela S w choreografii Katarzyny Kostrzewy i Anny Raj. Cela S to spektakl, który w sposób wszechstronny łączy słowo i ruch. Poruszony przez twórczynie temat przytłoczenia i w efekcie porzucenia życia, rodziny, przyjaciół, zostaje w sposób dotkliwy i przejmujący przedstawiony poprzez język ciała, ruchu i tańca. Tekst dramatu to zbiór monologów dotyczących najbardziej intymnych sfer życia kobiety. Znajdziemy tu również jej pełne sprzeczności, burzliwe relacje z bliskimi przedstawione w zabawny, choć jednocześnie rozczulający sposób. Cela zostaje postawiona w sytuacji bez wyjścia. Totalne, bezkompromisowe odcięcie się od dotychczasowego życia wydaje się być jedyną możliwą opcją wyboru. 

 

Codziennie na coś czekasz.
Czekasz i nawet o tym nie wiesz.
Innym razem jedyne, co możesz zrobić to czekać.
Lubisz to?
Ile jesteś w stanie wytrzymać?
Czy potrafisz czekać bezczynnie?
Możesz sobie na to pozwolić?

 

Reżyseria: Anna Raj
Scenariusz i choreografia: Katarzyna Kostrzewa, Anna Raj
Kreacja sceniczna: Katarzyna Kostrzewa
Czas trwania: 60 minut.

Anna Raj – absolwentka aktorstwa i tańca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku Media-Kultura-Translacja, Akademii Pedagogicznej w Krakowie i Pädagogische Hochschule w Ludwigsburgu. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie taneczne i kilkuletnie doświadczenie aktorskie, współpracuje z reżyserami, niezależnymi grupami teatralnymi i twórcami w Polsce i zagranicą. Od 2015 roku współpracuje z Teatrem Korez w Katowicach. Cela S jest jej debiutem reżyserskim.

 

Katarzyna Kostrzewa – absolwentka Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST, choreografka, aktorka i pedagog. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Capitol w Warszawie, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Miejskim w Gdyni, Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy oraz Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu. Projekt: 3 Siostry, będący jej debiutem choreograficznym, był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w całej Polsce i za granicą. Spektakl Piąta strona świata w jej choreografii został uznany najlepszym spektaklem w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku. Jako pedagog współpracuje ze Szkołą Aktorską przy Teatrze Śląskim oraz Niepubliczną Szkołą Baletową Arabesque w Katowicach.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close