Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 15 grudnia o godz. 19.00 w Bytomskim Centrum Kultury BECEK (pl. Karin Stanek 1) w ramach przeglądu HartOFFanie Teatrem wystąpi Compagnie Mossoux-Bonté z Francji ze spektaklem Twin houses. Przedstawienie jest opowieścią o kimś, kogo opanowują własne odbicia, pojawiając się nagle, przejmując kontrolę, prowokując nieustający dialog. O czasem groteskowej, a czasem okrutnej walce z sobowtórami, która zmusza do zadania sobie pytania kim się jest, gdzie kończy się nasze „ja”.Kobieta i pięć manekinów – tak bliskich jej, tak z nią złączonych, że trudno powiedzieć, kto tu kim gra, kto kim manipuluje, kto ma tu nad kim kontrolę.Od czasu premiery w 1994 roku spektakl był prezentowany na pięciu kontynentach.

Compagnie Mossoux-Bonté została założona w 1985 roku przez Nicole Mossoux oraz Patricka Bonté. Spektakle zespołu zacierają granice między teatrem i tańcem, łącząc te dwa sposoby wypowiedzi w jeden wspólny język. Pełne emocji, nasycone przejmującą atmosferą koncentrują się na poszukiwaniu ekspresji poprzez ruch, budowaniu niezwykłych scenicznych obrazów. Cechuje je charakterystyczny styl, niezależnie od tego, czy są to prace kameralne czy spektakle wieloobsadowe. Compagnie Mossoux-Bonté uznawana jest dziś zajeden z czołowych europejskich teatrów wizji i ruchu, jej przedstawienia pokazywane były w ponad czterdziestu krajach świata. W Polsce zespół występował dotąd podczas Miedzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji „Rozdroże” w Warszawie, a także w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Koncepcja oraz choreografia: Nicole Mossoux
Reżyseria: Patrick Bonté, Nicole Mossoux
Występuje: Nicole Mossoux
Muzyka: Christian Genet
Scenografia: Johan Daenen
Kostiumy Colette Huchard
Wykonanie kostiumów; Anna Tourn, Patricia Eggerickx
Manekiny: Mannequins Jean-Pierre Finotto, asystent: Fabrice Siciliano
Realizacja światła i dźwięku: Patrick Bonté
Manager sceny: Mikha Wajnrych
Dyrektor techniczny: David Jans
Produkcja: Cie Mossoux-Bonté, koproducent: Charleroi/Danses – Centre chorégraphique de la Fédération Wallonie-Bruxelles, l’Atelier Sainte-Anne, Bruxelles and les Brigittines, Centre d’Art contemporain du Mouvement de la Ville de Bruxelles (Belgiqu).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close