Wersja do druku

Udostępnij

W środę 29 kwietnia dwie bytomskie instytucje związane ze sztuką tańca zapraszają na obchody Międzynarodowego Dnia Tańca 2015. Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK organizuje Dziedziniec Tańca, który odbędzie się na placu przed Teatrem w godz. 7.00-22.00 (ul. Kilara 29). W ramach wydarzenia tancerze pod przewodnictwem Anny Piotrowskiej będą prowadzili warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych. Dziedziniec tańca adresowany jest do miłośników tańca bez względu na wiek czy zaawansowanie w tej dziedzinie.

 

Natomiast o godz. 18.00 Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu zaprasza do Opery Śląskiej (ul. Moniuszki 21-23) na VIII Galę Baletową.  W wydarzeniu wezmę udział najważniejsze instytucje kulturalne regionu, zajmujące się tańcem, tj. Opera Śląska, Gliwicki Teatr Muzyczny, Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk” oraz Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ,,Rozbark”oraz zaproszeni Goście: Balet Dworski „Cracovia Danza”, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie.

 

W Gali wezmą udział:

Tancerze zespołów baletowych śląskich teatrów:

Opery Śląskiej w Bytomiu,

Gliwickiego Teatru Muzycznego,

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”,

Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu „Rozbark”,

 

Soliści:

Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej  w Warszawie,

Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,

Baletu Dworskiego ,,Cracovia Danza”

Szkoły Tańców Polskich

Wystapią również  uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu

 

Koncert poprowadzi dr  Violetta Rotter- Kozera, dziennikarka TVP Katowice zajmująca się problematyką kulturalną, kompozytorka, absolwentka Wydziału Teorii, Kompozycji i Dyrygentury Akademii Muzycznej w Katowicach.

Reżyserem spektaklu jest Henryk Konwiński – wybitny i ceniony tancerz, choreograf oraz reżyser, który w swoim dorobku artystycznym ma ponad pięćdziesięcioletnią obecność na scenach teatralnych, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie.

 

Inicjatywa i realizacja: Elżbieta Mendakiewicz – Dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu
Współorganizator – Tadeusz Serafin  –Dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu

 

Logo szkoła baletowa BYTOM (miniaturka)

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close