Wersja do druku

Udostępnij

1 sierpnia (sobota) o godzinie 18.00 w Teatrze ROZBARK wystąpi „Grupa Taneczna na Kółkach”, prezentując zarówno formy współczesne, jak i tradycyjne tańce węgierskie w spektaklu Show na kółkach. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. 

 

Na specjalne zaproszenie Teatru ROZBARK grupa Węgrów odwiedzi Bytom. Spotkanie jest początkiem polsko-węgierskiego projektu zakładającego wymianę doświadczeń oraz stworzenie wspólnego spektaklu. Z ramienia Teatru ROZBARK udział w projekcie biorą uczestnicy INTEGRY (Teatru Tańca Integracyjnego). Podczas pierwszego polsko-węgierskiego wieczoru zaprezentowane zostaną dwa pokazy Sen w wykonaniu INTEGRY oraz pokaz w wykonaniu „Grupy Tanecznej na Kółkach” w choreografii Rity Sárai, jednej z założycielek zespołu. Ponadto uczestnicy obu grup wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez tancerzy-pedagogów Teatru ROZBARK.

 

Prezentacja taneczno-ruchowa Sen to efekt ośmiomiesięcznej pracy warsztatowej uczestników INTEGRY. Uczestnicy niejednokrotnie przekraczali swoje granice ruchowe w tańcu, tworząc specyficzną, własną choreografię. Sen jest opowieścią o wewnętrznych przeżyciach, smutkach, radościach o tym, co nosimy w sobie. Pokaz ma na celu przełamanie stereotypów, dotyczących postrzegania osób niepełnosprawnych oraz pokazanie, że taniec daje możliwość samorealizacji i ekspresji.

 

„Grupa Taneczna na Kółkach”

Założona 16 lat temu „Grupa Taneczna na Kółkach” zmienia powszechnie znane stereotypy oraz wprowadza na nowo do życia obarczonych niepełnosprawnością ludzi. Taniec jest doskonałą formą terapii, motywującą do kreatywności. Członkowie grupy stają się twórcami-reżyserami widowisk artystycznych, które nie odbiegają od prac profesjonalnych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close