Wersja do druku

Udostępnij

Kurs adresowany do nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów zajęciowych, pracowników domów opieki społecznej, placówek opiekuńczo–wychowawczych, instruktorów domów kultury, organizatorów wypoczynku zimowego, pracowników socjalnych, bibliotekarzy, pracowników świetlic, przedszkoli i studentów. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują zaświadczenie Śląskiego Teatru Tańca o podniesieniu kwalifikacji do ubiegania się o certyfikat choreoterapeuty – terapeuty tańcem i zdobyciu umiejętności do pracy z grupą choreoterapeutyczną.

Choreoterapia: choreoterapia jest współczesnym, atrakcyjnym postępowaniem terapeutycznym, zajmującym się leczniczymi właściwościami tańca. Terapia tańcem bazuje na założeniu, że ruch odzwierciedla indywidualne wzory myślenia i odczuwania. Taniec przynosi radość życia, uśmiech, rozbudza fantazję, kreatywność, rozładowuje również emocje, których często nie można wyrazić słowami. W choreoterapii powiązanie ruchu z muzyką ma ogromny wpływ na równowagę wewnętrzną, pomaga w integracji z samym sobą, z innymi. Kształtuje i rozwija poczucie estetyki ruchów. Terapia tańcem ma zastosowanie również jako środek w rozwoju osobistym.Kurs poprowadzi Regina Wolska– certyfikowana choreoterapeutka, wykładowca i autorka programów w zakresie terapii tańcem m.in. na studiach podyplomowych (Uniwersytet Wrocławski i Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu), członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii w Poznaniu.

Terminy: 17-19 luty (I poziom), maj (II poziom) 2012 r.

Szczegółowe informacje z zakładce PRAC A oraz na stronie http://www.stt.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close