Wersja do druku

Udostępnij

Już jutro o godz. 20.30 w Teatrze ROZBARK w Bytomiu (ul. Wojciecha Kilara 29, studio B) odbędzie się pokaz work in progress spektaklu „mufmi” teatru tańca pt. Out of structurew choreografii Anny Piotrowskiej. Strukturalno-niestrukturalne cielesne poszukiwania przywiodły reżyserkę do okresu baroku, pełnego dziwności, nietypowości, swoistej awangardy w bogactwie ozdób, w symbolice tzw. „perły o nieregularnych kształtach”. Artystka, odnosząc się do barokowych idei racjonalizmu i empiryzmu, które wypełniając kształt, idealnie się uzupełniają, tworzy porządek i formę spektaklu, zaprzeczając przy tym samemu tytułowi przedstawienia. Mądrość uzyskiwana dzięki potędze umysłu, łączy się z poznawaniem świata przez zmysły i doświadczenie. Rodzi się otwartość na ludzką zmysłowość i erotykę, które w drodze procesu, zostały wyłonione spod skóry spragnionego struktury i organizacji oraz zblokowanego i zamkniętego w niezrozumieniu ciała. Premiera spektaklu planowana jest w styczniu 2019. 

 

Koncepcja, choreografia i reżyseria: Anna Piotrowska

Kreacja i wykonanie: Joanna Brodniak, Katarzyna Zioło, Łukasz Szleszyński / mufmi

Muzyka live: Dominik „Domix” Franusik 

Światło, kostiumy i przestrzeń: Anna Piotrowska

Produkcja: Fundacja Wielki Człowiek, Fundacja Rozwoju Tańca_eferte

Współpraca: Teatr Rozbark

Koordynator projektu: Katarzyna Zioło

Zwiastun i zdjęcia: Wojtek Kukuczka

Grafika: anatan

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

 

Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w studio, organizatorzy proszą o mailowe rezerwacje: fundacja@wielkiczlowiek.pl

 

 

Anna Piotrowska – choreografka, reżyserka, nauczycielka tańca współczesnego, tancerka, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca – eferte, założycielka „mufmi” teatr tańca w Warszawie (wcześniej pod nazwą Teatr Tańca „Dystans”, 1995). Stworzyła ponad 90 autorskich choreografii i przedstawień. Od września 2014 kierownik zespołu Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK (od września 2015 kierownik artystyczna), współpracowała z izraelsko-holenderskim duetem choreograficznym Ivgi & Greben.

 

Joanna Brodniak – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Dyplomowana instruktorka tańca jazzowego. Krzewicielka kultury fizycznej, związana z Fundacją Silesia Pro Active w Katowicach. Taneczną ścieżkę zaczęła od dziecięcej rewii estradowej, poprzez taniec jazzowy, podstawy tańca klasycznego, na tańcu współczesnym kończąc. Uczestniczka wielu warsztatów i konferencji tanecznych w Polsce (m.in. z Anną Piotrowską, Iwoną Olszowską, Leszkiem Bzdylem, Natalią Iwaniec, Gosią Mielech, Anną Krysiak, Erykiem Makohonem, Mileną Jurczyk, Katarzyną Skawińską, Grzegorzem Pańtakiem). Od początku 2018 roku związana z Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark oraz „mufmi” Anny Piotrowskiej. Obecne poszukiwania ruchowe koncentruje wokół formy video dance i wykorzystania nowych technologii, jako narzędzia poszerzającego możliwości percepcyjne. Kiedy nie tańczy, o tańcu pisze. 

 

Katarzyna Zioło – tancerka, performerka, teatrolożka. Doktorantka Uniwersytetu Śląskiego w zakładzie Teatru i Dramatu. Uczennica Państwowej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Śląskim. Absolwentka Studia Teatru Fizycznego przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu oraz w filii w Warszawie, Autorskiej Szkoły Musicalowej przy Teatrze Roma w Warszawie. Absolwentka Kursu Choreografii Scenicznej organizowanego przez Hurtownię Ruchu w Krakowie. Dyplomowana instruktorka tańca współczesnego. Współpracowała z Bielskim Teatrem Tańca Samaya, pracownią METAfizyczną przy Krakowskim Teatrze Tańca; Teatrem Bezpańskim. Od 2015 roku współpracuje z Anną Piotrowską oraz Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark. Autorka wielu projektów performatywnych. Uczestniczka wielu polskich i międzynarodowych warsztatów oraz sesji coachingowych m.in. z Peterem Jasko z Les SlovaKs (2013), coachingu oraz warsztatów z Thomasem Steyaertem (Ultima Vez), warsztatów z Manuelem Rondą i Dawidem Lorencem (Ultima Vez), tancerzami Kibbutz Contemporary Dance Company, Gaga z Natalią Iwaniec oraz Idaemn Porgesem (Batsheva Dance Company), Danielem Abreu, Nadarem Rosano, Anną Krysiak, Erykiem Makohonem, Januszem Skubaczkowskim. W latach 2013-2015 kuratorka katowickiej Galerii Negatyw, współzałożycielka Fundacji Wielki Człowiek  organizacji na rzecz kultury i sztuki, inicjatorka i współautorka pierwszego w Katowicach filmu tanecznego Slavic body, inicjatorka i pedagog serii projektów edukacyjnych Dancing Body. Zdobywczyni nagrody dla Młodego Twórcy Kultury 2016 r za performance no title oraz pierwszego wyróżnienia podczas II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda 2018 za performance only an expert.

 

Łukasz Szleszyński – student trzeciego roku Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, występował w spektaklach u Anny Piotrowskiej, Natalii Iwaniec i Natalii Draganik-Franke. Regularnie uczestniczy w warsztatach w Polsce, jak i poza granicami. Został wybrany na drodze konkursu do współpracy nad spektaklem z The School for the Arts of Dance, Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel-Avivie (Izrael). 

 

Dominik „Domix” Franusik – beatboxem zajmuje się od 9 lat. W 2013 roku zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Polski (WBW). Grał z Mietkiem Szcześniakiem, Grzegorzem Turnauem, Włodkiem Pawlikiem na festiwalu Aranżator organizowanym w Żyrardowie. Podbił Filharmonię w Katowicach z już nieistniejącą grupą a’capella Panie i Panowie, razem z FTM (Fejz, Samiryi) wystąpił w katowickim Spodku podczas 20-lecia Śląskiego Rap Festivalu. Wierzy, że beatbox jest przyszłością muzyki, chociażby dzięki looperom, które otwierają nieskończoną ilość możliwości. Przy odpowiednim doborze dźwięków, efektów i sposobów zaloopowania można zrobić, cokolwiek się chce. Zaangażował się we współpracę teatralną z Anną Piotrowską. Zrealizowali wspólnie trzy projekty: OR ID, ziemia niczyja, ec_po_ruszenie….

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close