Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 25-27 kwietnia Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK (Bytom, ul. W. Kilara 29) zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Tańca.Na początek, w piątek w godz.19.00 – 23.00 na scenie Teatru odbędzie się Taneczne jam session. Natomiast w sobotę w tych samych godzinach odbędzie się Dancing z przebojami z lat 70. i 80. Na oba wydarzenia wstęp wolny.

 

Na zakończenie obchodów, w niedzielę 27 kwietnia o godz. 19.00 Kaya Kołodziejczyk pokaże swoje autorskie solo zatytułowane SOL.  Tytuł spektaklu odwołuje się do angielskiego skrótu od określenia „Shit Out of Luck”, wykorzystywanego w odniesieniu do sytuacji bez wyjścia, czarnego scenariusza, stanu będącego wynikiem nieposiadania już innych opcji życiowych niż te niepożądane. Jednocześnie „sol” to w języku łacińskim słońce, w mitologii nordyckiej bogini Słońca, jak również nazwa dźwięku G czy określenie doby marsjańskiej. Pracy artystki nad spektaklem towarzyszyły jej pytania o cel ruchu, przekaz performatyki w obecnym świecie sztuki, a także krytyczna obserwacja nowych tendencji. Przedstawienie jest wynikiem autorefleksji nad dotychczasową karierą artystyczną, a zarazem próbą krytycznego oglądu formalnego funkcjonowania tańca współczesnego w kilkadziesiąt lat po rewolucji pionierów postmodern dance.

 

pomysł i wykonanie: Kaya Kołodziejczyk

kostiumy: Grzegorz Matląg – MALDOROR

muzyka: Sun Ra „Space is the place“

kompozycja oryginalna: Daniel Radtke, Paweł Postaremczak

reżyseria świateł: Herman Venderickx

koncepcja przestrzeni: Magdalena Fela Jaszczuk

foto: Magda Starowieyska

 

Bilety na spektakl w cenie: 20 zł/ulgowy, 30 zł/normalny

Rezerwacja: tel. +48 32 428 13 11 | e-mail: bow@teatrrozbark.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close