Wersja do druku

Udostępnij

Choreoterapia to nowoczesne postępowanie terapeutyczne, wykorzystujące lecznicze właściwości tańca. Podstawą terapii jest założenie, że ruch odzwierciedla indywidualne dla każdego człowieka wzory myślenia i odczuwania. Taniec stanowi „trampolinę” wyzwalającą najlepsze emocje i cechy: radość życia, fantazję, kreatywność, otwartość. Rozładowuje także negatywne emocje, których nie sposób wyrazić słowami. Prócz zastosowań terapeutycznych choreoterapia ma również zastosowanie jako środek w rozwoju osobistym.

Kurs proponowany przez Śląski Teatr Tańca skierowany jest m.in do pedagogów, psychologów, terapeutów, pracowników domów kultury czy placówek oświatowych i wychowawczych. Mile widziani są także studenci pragnący zdobywać nowe kwalifikacje. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają zaświadczenie Śląskiego Teatru Tańca o podniesieniu kwalifikacji do ubiegania się o certyfikat choreoterapeuty – terapeuty tańcem i zdobyciu umiejętności do pracy z grupą choreoterapeutyczną. W programie m.in. teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu podstaw ruchu i tańca, zastosowania terapeutyczne oraz metoda rozwoju osobistego.

Kurs poprowadzi certyfikowana choreoterapeutka – Regina Wolska

Pierwszy poziom kursu odbędzie się w dniach 20/21 października. Poziom drugi zaplanowany jest na listopad.

Szczegółowe informacje na stronie Śląskiego Teatru Tańca: www.stt.art.pl

KONTAKT:

Dział Edukacji Artystycznej

Śląskiego Teatru Tańca

Edyta Walicka

(32) 281 82 53

788676023

edukacja.stt@gmail.com

www.stt.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close