Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 18 listopada o godz. 19.00 Grupa POLES APART zaprasza do Teatru ROZBARK w Bytomiu (ul. Kilara 29) na swoją pierwszą premierę – spektakl Poskromienie złośnicy, który odbędzie się w ramach XXVI Festiwalu Ars Cameralis. Poskromienie złośnicy Williama Szekspira to bardzo wczesna czarna komedia tego autora. Stereotypy w niej zawarte dostarczają najlepszego materiału do cielesnej ekspresji. Jak większość późniejszych Szekspirowskich komedii i ta łączy wspaniały humor słowny i sytuacyjny oraz nieoczekiwanie pojawiającą się brutalność. Realizacja spektaklu wymaga bezwarunkowego fizycznego i emocjonalnego zaangażowaniaRealizacja spektaklu wymaga bezwarunkowego fizycznego i emocjonalnego zaangażowania i w tym celu została powołana grupa POLES APART, do której należą absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie (obecnie: Akademia Sztuk Teatralnych). Ich nietypowe wykształcenie pozwala na poszukiwanie oryginalnej formy wypowiedzi.

 

Tak zwane „poskromienie” Katarzyny jest zabawne, niepokojące, zawiłe moralnie i niestety wciąż aktualne w naszym nowoczesnym świecie.

 

Partnerzy: Teatr ROZBARK, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Ars Cameralis.

 

reżyseria: Brian Michaels

asystent reżysera: Katarzyna Gorczyca

choreografia: POLES APART

kostiumy: Beata Prochowska

scenariusz: Brian Michaels

światło: Paweł Murlik

muzyka: Mateusz Flis

występują: Grupa POLES APART: Agnieszka Michalik, Dorota Furmaniuk, Alicja Róza, Dagmara Woźniak, Kamil Joński, Andrzej Michalski, Mateusz Flis, Mikołaj Prynkiewicz.

 

Bilety: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny

 

Strona festiwalu: http://arscameralisfestiwal.pl/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close